fbpx

Nejlepší knihy na osobní rozvoj – po které sáhnout?

Osobní rozvoj knihy

V práci vám to nejde moc od ruky, máte pocit, že už se neposouváte dál a jen nesmyslně balancujete na místě? Uvědomujete si, že prokrastinace se stala vašim denním šálkem kávy a chcete s tím něco dělat? Přečtěte si, které knihy na osobní rozvoj považujeme za nejlepší a nakopněte s nimi svou vnitřní motivaci.Seberozvoj se v poslední době stává stále diskutovanějším a vyhledávanějším tématem. Nemusí však sloužit jen budoucím podnikatelům, nýbrž také lidem, kteří se chtějí posunout dál ať už duchem nebo v práci. Poskládali jsme pro vás přehledný seznam sedmera knih o osobním rozvoji.

Mnich, který prodal své ferrari (Robin S. Sharma)

Jedno z nejprodávanějších klasických děl s duchovní a psychologickou tématikou. Kniha vypráví příběh úspěšného a velmi bohatého advokáta Juliana Mantla, který při výkonu svého povolání utrpěl infarkt. Ten ho donutil začít přemýšlet sám nad sebou a hledat odpovědi na otázky lidského bytí. Nakonec ho jeho chuť za poznáním přivede až do dalekých nedostupných indických končin, kde se setká s prastarou východní kulturou. Očekávejte poutavé čtení, často vedené formou rozhovoru a mnoho důležitých kroků k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.Myšlením k bohatství (Napoleon Hill)

Kniha o moudrosti úspěšných a bohatých lidí. Poukazuje nejen na to, co dělat, abyste se přiblížili vysněné finanční nezávislosti, udává totiž i několik cenných rad k tomu, jak jí dosáhnout. Tato kniha vám odtajní tajemství, jak vydělat peníze. Formou jednoduchých technik vás také naučí žít úspěšný život. Nabídne plno motivace, příkladů a hlavně poradí jak získat vše, co si v životě přejete.

Čtyři dohody (Don Miguel Ruiz)

Nehřeš slovem. Neber si nic osobně. Nevytvářej si domněnky. Dělej vše, jak nejlépe dokážeš. Čtyři dohody moudrých toltéků vás zaručeně zbaví stresu a nedorozumění a z života vám udělají neskutečný požitek štěstí a lásky. Zajímavá kniha zejména pro ty, kteří se chtějí duchem posunout dál.

Bohatý táta, chudý táta (Robert T. Kiyosaki)

Jedinečný návod jak získat finanční nezávislost. Kniha se zaměřuje na různé aspekty bohatství a je dokořeněna autorovými dětskými vzpomínkami. V těch vystupují především dva tátové, jeden bohatý (otec Robertova přítele, který vybudoval obchodní impérium i bez dokončené základní školy) a druhý chudý (skutečný Robertův otec, který byl učitelem a velmi vzdělaným mužem, přesto chudým). Autor nabádá ke změně myšlení. Podle něj totiž bohatství může vybudovat každý.Jak získávat přátele a působit na lidi (Dale Carnegie)

Světový bestseller, který vám pomůže nahlédnout do tajů jednání s lidmi. Kniha nabízí poučný návod, jak se stanete oblíbenou a všude vítanou osobou. Bude z vás skutečná vůdčí osobnost s kouzlem přimět ostatní, aby dělali rádi to, co vy chcete. Povinná četba pro podnikatele a manažery.

Velké kouzlo (Elizabeth Gilbertová)

Tajemný svět inspirace v podání autorky legendární knihy „Jíst, Meditovat, Milovat“. Kniha vybízí k tomu, abyste za sebe nechali promlouvat vaši přirozenou zvídavost a odložili zbytečné obavy. Naučí vás také, jak uchopit věci které milujete a naopak, jak čelit těm, kterých se bojíte. Zajímavé čtení pro změnu od spisovatelky vás rozhodně posune dál v cestě za seberealizací.Moc přítomného okamžiku (Eckhart Tolle)

Jako poslední jsme do našeho žebříčku doporučení zakomponovali knihu, která se na první pohled nemusí zdát jako motivační. V dnešní rychlé době ovšem většina lidí hledí více na minulost nebo budoucnost a na kouzlo přítomnosti zapomínají. Z tohoto důvodu tedy nesmí v našem výběru chybět kniha, která vás naučí žít přítomností a přestat si dělat obavy z budoucnosti. Rozhodně důležitý milník rozvoje osobnosti.

Které knihy na osobní rozvoj doporučujete přečíst vy? 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články