fbpx

Odhlučnění technických prostor? Majitel musí jednat

Existuje celá řada případů, kdy je potřeba odhlučnit takzvanou technickou místnost. Ať už se jedná o místnost v domácnosti, nebo jde třeba o technický provoz. Pro každou situaci je možné navrhnout systém odhlučnění na míru, což provede specializovaná firma. Taková firma je schopna na místě provést měření hluku a následně na základě zjištěných údajů vyhodnotit situaci tak, aby odhlučnění zajistilo splnění hygienických norem.

Jaký případ řešíte?

Celou situaci odhlučnění můžeme řešit z pohledu majitele nebo naopak osoby, která si na hluk stěžuje. Za předpokladu, že jste majitelem, ať už se jedná o libovolné technické zařízení, na kterém došlo k překročení hygienických norem, je potřeba kontaktovat specializovanou firmu, která zajistí realizaci odhlučnění. Odhlučnění stroje ale může požadovat také třetí strana, která si stěžuje na nadměrný hluk. Pokud jste v takové situaci, měli byste rozhodně požadovat nápravu. Jako první krok se provádí zpravidla měření hluku, zda překračuje zákonem stanovené limity. To je také prvním krokem k:

  • Sjednání nápravy do normálního stavu
  • Realizaci profesionálního odhlučnění

Pokud už dojde na realizaci odhlučnění, trvejte na tom, aby jej prováděla specializovaná firma, která má v daném oboru prokazatelné zkušenosti. V opačném případě se může stát, že vaše problémy odhlučnění nevyřeší, protože třeba nebylo instalováno odborně. O to více by vás to mělo zajímat, pokud jste majitelem a celou záležitost platíte.

Kdy je potřeba odhlučnění?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Zajistit odhlučnění je potřeba prostě v takovém případě, kdy zkrátka míra hluku nesplňuje limity definované zákonem. Ve většině případů se jedná o různá technická zařízení, může to být situace v provozu, kde se dodávají přímočaré pohony TMP, určené pro široké průmyslové nasazení. Ale mohou to být také situace poměrně banálních technických místností v rámci obytných objektů.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články