fbpx

Proč nepotřebujete elektrický holicí strojek?

Proč nepotřebujete elektrický holicí strojek?

Když přijde řeč na holení, skoro každý si dnes vybaví intuitivní elektrické strojky, s kterými je tato činnost záležitostí pár minut. Není to však jediný způsob, jak dostat vousy na tváři pod kontrolu. Čím dál tím vyšší popularitě se totiž těší také tradiční mokré holení. Pro představu, je to přesně to, které aplikuje snad každý gentleman ve filmech. Jaký vliv má tato technika na vizáž a proč je tak oblíbená?

TIP: Pánové, umíte pečovat o své vousy?

Spousta lidí vidí holení jen jako neodkladnou rutinu. Druhá skupina lidí však dokáže i tuto činnost pozvednout na vyšší úroveň. Mokré holení zabere rozhodně více času než to s elektrickým strojkem, ve výsledku ale vede. Na co? Oholenou tvář budete mít v obou případech, zážitkově se ale obě techniky drasticky liší.Pocit luxusu a péče, který “elektrika” nenabídne

Nebudeme chodit okolo horké kaše. Mokré holení je proces, který by se dal označit dokonce za zážitkový. Jde o delší čas, který věnujete sami sobě. O čas, při kterém si nejen odpočinete od denního shonu, ale také naberete spoustu energie do práce a vůbec do celého dne. Zatímco elektrický strojek jen pleť oholí, tato technika ji i ochrání, příjemně provoní a zvláční. Reálně je však hlavním kritériem právě onen luxusní pocit.

Nemusíte hned tasit břitvu

Představujete-li si mokré holení jako to s břitvou v pravé ruce a dramatickém náklonu k zrcadlu s vážnou tváří, pak máte naprosto správnou představu. Břitva však není jediným nástrojem, kterým tento typ holení můžete provozovat. Existují totiž také speciální holící strojky, kterým se slangově přezdívá bagr. Liší se hlavně vzhledem, ale také otevřeností případně uzavřeností hlavy. Funguje to jednoduše – čím otevřenější hlava je, tím čistější a zároveň agresivnější oholení bude. Doporučení pro začátečníky? Zkuste spíš uzavřené strojky s použitím měkčí žiletky, vyhnete se tak pořezání. Vše je o tréninku.Jak mokré holení provozovat?

Rozhodli jste se to zkusit? Paráda! Potřebovat budete krom bagru také štětku na holení, něco na vytvoření pěny (používá se mýdlo nebo krém; mýdlo rychleji pění) a v neposlední řadě také praktickou misku, v které budete pěnu míchat. Máte-li vše připraveno, pak můžeme přejít k samotnému procesu holení:

  1. Horkou vodou nahřejte mýdlo
  2. Důkladně navlhčete štětku na holení
  3. Naberte trochu mýdla na štětku
  4. Do připravené misky kapněte trochu horké vody a začněte v ní šlehat za pomocí štětky pěnu
  5. Jakmile bude pěna v misce připomínat sníh, nanášejte ji na obličej
  6. Precizně a s opatrností se oholte
  7. Volitelně můžete na zklidnění pokožky použít vodu po holení
  8. Štětku důkladně umyjte a nechte vyschnout

A je to, není to nic náročného. To ostatně poznáte hned, jak mokré holení vyzkoušíte. Navíc jde o zajímavý čistě mužský rituál, který si jistě časem zamilujete. Do budoucna můžete vyzkoušet spoustu mýdel, žiletek a dopracovat se i k břitvě. Budete jak avizovaný gentleman z filmu. A to se vyplatí…

Zkoušeli jste už mokré holení v praxi?

Tento článek vznikl ve spolupráci s luxusní-holeni.cz

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články