fbpx

10 nejbohatších lidí světa v roce 2024

Nejbohatší lidé světa

Víte, které rodiny patří k těm nejbohatším na světě? Přinášíme vám seznam 10 nejbohatších lidí roku 2024. Kolik z nich znáte?

Žebříček nejbohatších lidí světa

Americký Forbes každoročně vydává žebříček těch nejbohatších lidí na světě. Kdo obsadil letos přední příčky? V první desítce se vyskytují jména mužů, která vás rozhodně nepřekvapí. Jejich majetek se za poslední rok navýšil a někteří z nich přitom rozdávají peníze plnýma hrstma.

Bernard Arnault s rodinou

Aktuální hodnota majetku Bernarda Arnaulta a jeho rodiny je 233 miliard dolarů. Toto neuvěřitelné jmění jim letos zajistilo první místo v žebříčku nejbohatších lidí světa. Z čeho této francouzské rodině přichází nejvíce peněz? Vlastní impérium LVMH, pod které spadá více jak 70 módních a kosmetických značek, které jistě dobře znáte. Do impéria spadají například značky Louis Vuitton, Sephora, Givenchy, Marc Jacobs či Fendi.

Elon Musk

Jistě vás nijak nepřekvapuje, že druhé místo obsadil podnikatel a spoluzakladatel několika společností Elon Musk. Hodnota jeho majetku je 195 miliard dolarů a největší příjmy mu přinášejí společnosti Tesla a SpaceX.

Jeff Bezos

V žebříčku nejbohatších lidí světa samozřejmě nechybí ani Jeff Bezos. Historie jeho úspěšné společnosti Amazon sahá až do roku 1994, kdy ji založil v garáži. Před třemi lety rezignoval na svou funkci generálního ředitele a stal se výkonným předsedou představenstva. Aktuálního hodnota Bezosova majetku je 194 milard dolarů.

Mark Zuckerberg

Čtvrtou příčku v letošním žebříčku obsadil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Hodnota jeho majetku se od loňského roku více jak zdvojnásobila na 177 miliard dolarů. Do skupiny Meta Platforms spadá také Instagram a WhatsApp a Zuckerberg stále usedá do křesla jako CEO.

Larry Ellison

Spoluzakladatel společnosti Oracle se s majetkem rovným 107 miliardám dolarů umístil na pátém místě. A to i přesto, že loni na podzim zažil Oracle nejhorší denní ztrátu za posledních dvacet let.

Warren Buffet

Šestá příčka patří jednomu z nejznámějších a nejúspěšnějších mužů – Warrenu Buffettovi. Hodnota jeho majetku se rovná 133 miliardám dolarů. V posledních letech se pustil do rozdávání a hodně peněz věnoval nejrůznějším nadacím.

Bill Gates

Microsoft vyměnil za OpenAI, stále se s bývalou manželkou věnuje filantropii a také investoval do australského startupu Rumin8. O kom se je řeč? Samozřejmě o Billu Gatesovi. Hodnota jeho majetku činí 128 miliard dolarů, čím se dostal na 7. příčku v žebříčku nejbohatších lidí světa pro rok 2024.

Steve Ballmer

Příčku za Warrenem Buffettem obsadil Steve Ballmer s hodnotou majetku 121 miliard dolarů. Jeho jméno je spojováno se společností Microsoft, kde byl jedním ze zaměstnanců a po dvaceti letech se dostal do vedení.

Mukeš Ambani

Devátou příčku v žebříčku nejbohatších lidí světa patří nejbohatšímu Asijcovi na Zemi, kterým je Mukeš Ambani. Ten podniká v široké škále oborů a vlastní úspěšnou indickou společnost Reliance Industries. Hodnota jeho majetku je 116 miliard dolarů.

Larry Page

Žebříček deseti nejbohatších lidí světa pro letošní rok uzavírá Larry Page. Jeho majetek se rovná 114 miliardám dolarů. Není-li vám jeho jméno povědomé, jedná se o spoluzakladatele Googlu. Mimochodem od doby založení Googlu letos uběhne již 26 let. Kromě Googlu pomohl Larry Page spoluzaložit také společnost Planetary Resources, jež se orientuje na výzkum vesmíru.

V žebříčku nejbohatších lidí světa samozřejmě nechybí ani ženy. Na patnácté příčce se umístila Françoise Bettencourt Meyers s rodinou, která je zároveń nejbohatší ženou světa.

Zdroj textu: www.forbes.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články