fbpx

Jaký je nejlepší účes pro váš tvar obličeje?

Jaký zvolit účes?

Ten nejlepší účes pro vás jistě závisí na struktuře a hustotě vašich vlasů, záleží ale také na tvaru vašeho obličeje. Proto jsou muži často zklamaní, když si k holiči přinesou fotku účesu své oblíbené celebrity – a nakonec jim tento účes vůbec nesluší. Je potřeba vzít v potaz geometrii svého obličeje. Jak na to?

Jak zjistím svůj tvar obličeje?

Pro určení tvaru obličeje je dobré si udělat selfie a poté pomocí funkce označování nakreslit obrys. Podívejte se na celkový kontrast šířky mezi čelem, tvářemi, čelistí a bradou a také na to, kde se rysy obličeje usazují v porovnání s výškou čela. Tvar obličeje ovlivňuje také linie vlasů, struktura kostí a hmotnost.

Jaké jsou druhy obličeje

  1. Oválný: Nejširší v oblasti obočí, měkké úhly až po definovanou a hranatou čelist.
  2. Obdélníkový: Podobně jako ovál, ale s vyšším čelem a širší bradou.
  3. Kulatý: Téměř stejně široký jako vysoký, se širokými lícními kostmi, měkkou čelistí a níže posazenými rysy obličeje.
  4. Hranatý: je to typ, který se vyznačuje velkým obličejem.

Nejlepší účesy pro různé tvary obličeje

Když už jste identifikovali, jaký typ obličeje máte, můžete si vybrat účes.

Oválný obličej

Pokud máte oválný obličej, pak jste vyhráli v genetické loterii – alespoň co se týče nejširší nabídky lichotivých účesů. Oválný tvar obličeje je dokonalou rovnováhou mezi šířkou a výškou. Mnoho dalších tvarů obličeje se snaží pomocí vlasů a vousů vytvořit oválnější efekt, takže máte opravdu štěstí, že už to máte jako základ. Přesto vám některé styly budou lichotit více než jiné.

Jaký účes vybrat? Udržujte vlasy po stranách úzce zastřižené a noste je vyčesané nahoru a dozadu nebo rozdělené po stranách. Pro ostřejší efekt můžete vlasy i ulíznout dozadu. Zvažte jen jednoduchý knír, abyste plně vyjádřili tyto úhly čelisti. Skvěle by měl fungovat i holý obličej nebo trvalé strniště.

Obdélníkový obličej

Stejně jako oválný tvar, má obdélník definovanou čelist a široké obočí – takže mu bude lichotit mnoho věcí. Nicméně je potřeba stáhnout pozornost od všeho, co mu přidává příliš mnoho výšky a zdůrazňuje délku obličeje.

Jaký účes vybrat? Vyzkoušejte texturu nebo objemový vzhled a zdůrazněte vlasy po stranách. Příliš úzké oříznutí boků na jinak texturovaném vršku obličej příliš prodlouží, proto se snažte o větší plnost a definici po celém obvodu. Pokud chcete, můžete zvážit také účesy se střihem typu drdol. Kulatější a přirozenější tvar, který hlava získá, zjemní vzhled extrémních úhlů.

Kulatý obličej

Díky jemnější struktuře a nízko posazeným rysům obličeje musí muži s kulatým tvarem obličeje pracovat se svými úhly. Vyberte si styly, které přidají délku a ostrost, a také texturální pohyb, abyste kulatost nezdůraznili.

Jaký účes vybrat? Udržujte štíhlejší střih po stranách s texturou nahoře, například vysoký a přiléhavý. V horní části se snažte o texturu i ostré rohy namísto měkkého nůžkového střihu, který jen dále zvýrazní kulatost. Je důležité vyhnout se po stranách čemukoli širokému, co jen strhne pozornost na šířku obličeje. Opět platí, že chcete zdůraznit výšku, abyste celkový efekt zjemnili.

Hranatý obličej

Při šířce celého obličeje a vysokém čele je cílem přidat trochu více délky – což znamená, že nechcete přidávat jen nahoře nebo dole.

Jaký účes vybrat? Vždy zdůrazněte výšku, ale s téměř odpovídající délkou po stranách. Vzpomeňte si, jak Robert Pattinson často nosí vlasy rozcuchané a téměř vyčesané – tím vytváří kulatost nahoře, která kontrastuje s hranatostí jeho obličeje. Nejklasičtější rozpuštěné účesy zde budou fungovat opravdu dobře.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články