fbpx

Adrenalin jako forma odpočinku. Půjdete do toho také?

Adrenalin jako forma odpočinku. Půjdete do toho také?

Odpočívat se dá různě. Někdo volí lázně, jiný zajde do sauny. Možností je nespočet. Ale kdo z vás by vsadil na adrenalinový zážitek? Dneska se podíváme, jak do těla dostat více radosti a uvolnění. Jdete do toho s námi?

Jak funguje adrenalin?

Adrenalin většinou známe ze situací, kdy se necítíme komfortně. Jsme vystrašení, prudce nám buší srdce, potíme se, dýcháme jenom povrchně… Znáte ten pocit? Možná si teď říkáte, že to nezní zrovna jako tip na dokonalý odpočinek. Ale opak je pravdou.Adrenalin jako forma strachu

Adrenalin je s námi už od nepaměti. Pomáhal našim předkům přežít v divočině. V dnešní době sice taky hrozí různá nebezpečí, ale ne taková, před kterými bychom museli nutně utíkat. Adrenalin, který cítíme dnes, je projevem strachu z neznámého.

Neváhej a skoč!

Možná už máte něco podobného za sebou? Skákáli jste do neznáma nebo jste se slaňovali? Třeba mezi vaše koníčky patří potápění nebo šplhání po skalách. Když jste do toho šli poprvé, cítili jste to podivné mravenčení v podbřišku? A co bylo pak? Odhodlali jste se skočit. Vzpomínáte na to uvolnění, pocit svobody a radosti? To je přesně ten zasloužený odpočinek!Do čeho se pustit?

Máme pro vás několik tipů, které vás jistě inspirují. A pokud jste je dosud nezkusili, pak vřele do toho! U některých, které jsem ozkoušela, mohu potvrdit, že to opravdu stojí za to!

Slaňování

Bojujete-li se strachem z výšek, je slaňování ta nejvhodnější disciplína právě pro vás. Začnete u maličkostí a posunete se dál. Překonat vlastní strach je nejkrásnější pocit na světě! Navíc ten pocit, kdy se houpete ve vzduchoprázdnu na laně a sledujete okolí, je k nezaplacení! Jenom nezapomeňte stále držet lano.

Lanový park

U lan ještě chvíli zůstaneme. Lanové parky jsou populární především mezi dětmi. Existují však i náročnější stezky pro dospělé, které dokonale prověří vaše odhodlání a schopnost překonávat překážky. Ne vždy je součástí parků slaňování jako takové, proto jsem obě disciplíny rozdělila. Tak co, pánové? Proběhnete se korunami stromů?

Tandemový seskok

A co takhle skok z letadla? Jak jste na tom s létáním a volnými pády? Je to pro vás hračka anebo si neumíte představit, že byste si do letadla byť jen sedli? Tandemový seskok vám umožní vylétnout nad problémy všedních dní a srovnat si myšlenky. Zároveň se pokocháte nádherným výhledem a nakonec během pádu necháte všechny starosti tam nahoře. Dolů se vrátíte jako nový člověk.

Bungee jumping

Nevadí-li vám být hlavou dolů přichycený pouze za kotníky, pak je tento typ skoků pro vás jako dělaný. Během skoku vás jistě napadne celá řádka nových myšlenek, které časem uskutečníte. Ač se to nezdá, adrenalinové zážitky jsou úplným rodištěm nových nápadů!

Střelnice

Zcela odlišným typem adrenalinu je pak návštěva střelnice. Už jste někdy vystřelili z něčeho většího, než je vzduchovka? Mohu potvrdit, že kalašnikov, známý jako AK-47, v mých rukách a následné stisknutí spouště je velmi silný zážitek. Zvlášť, když zbraň patří Armádě České republiky a cílem vždy nemusel být cvičný terčík. Uvědomíte si tu obrovskou moc a zodpovědnost, které s tím přichází.S chutí do toho a…

… hlava je čistá! Jste-li vytížení a unavení, nejspíše hledáte tu nejrychlejší a nejúčinnější metodu odpočinku. Někomu pomáhá sport, jiný zajde do divadla nebo do fitness centra. Ale co doopravdy zabírá? Adrenalin! Jakmile se odhodláte, nemyslíte na nic. Jste dokonale prázdní a naplnění radostí z přítomného okamžiku.

 

Jaký je váš postoj, pánové? Plánujete se účastnit nějakého adrenalinového zážitku nebo se radši spokojíte se svými obvyklými činnostmi? Máte už nějaké zkušenosti s adrenalinovým zážitkem? Určitě se o ně s námi podělte!

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články