fbpx

Co vylepší jízdu vaším automobilem? Deflektor přední masky

Určitě jste to už také zažili, když jste jeli ve svém vozidle a měli otevřené okno u řidiče. Přidali jste na dálnici plyn a nebývalý hluk se rozšířil interiérem vozu. Není to právě dvakrát příjemné, přitom se lze celkem elegantně hluku zbavit. Co na to funguje?

Deflektor neboli ofuk

Už jste někdy slyšeli o ofuku? Tak se říká šikovnému zařízení, jehož název je deflektor. Slouží k omezení průvanu v autě, s čímž samozřejmě souvisí také mnohem tišší jízda. Klidně i ve vyšších rychlosti je možné jezdit s pootevřeným okénkem, aniž by při tom trpěly vaše uši nadbytečným hlukem.

Ochrana před nečistotou

Koupě deflektoru vás vyjde přibližně na jeden a půl tisíce, záleží na značce vozidla. Kromě toho, který se montuje na okénko u řidiče, existuje ještě deflektor přední masky, který chrání přední kapotu vozidla před poškozením odlétávajícími malými kamínky a zlepšuje proudění vzduchu, přičemž zároveň odpuzuje hmyz a nečistoty z kapoty. Jak je patrné, má samé užitečné vlastnosti, kvůli kterým se ho oplatí pořídit. Investice to není nijak velká, zato užitek ano.

Elegantní poklice na kola

Kromě deflektorů se oplatí koupit také elegantní poklice z odolného plastu, které zlepší vzhled vašeho vozidla. Je to ve skutečnosti drobnost, jež ve výsledku povýší vaše auto o úroveň výše. Bylo by proto škoda se o to ochudit. Vybírat je možné je podle značky auta, přičemž její logo je umístěno uprostřed poklice. Výhodou je, že na její montáž není třeba žádné nářadí a že to zvládne opravdu každý, i méně manuálně zruční majitel vozidla. Poklice jsou odolné vůči korozi, chemikáliím i povětrnostním podmínkám, přispívají k lepší čistotě disků. Součástí poklic jsou také otvory pro ventily pneumatik.

Vylepšete si svého plechového miláčka o zajímavé a praktické detaily.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články