fbpx

O zničených snech, které začaly a skončily jedinou větou

O kolik snů jste během života přišli? Jako děti si přejete spoustu věcí. Máte velké sny, obrovské cíle a jste přesvědčeni, že zvládnete cokoli. Stihnete všechny během pár let a budete si plnit pořád nové a nové. Děti rády fantazírují, ale také většinu svých snů ztrácejí. Podívejte se, jak znovunalezené životní sny změní váš život.

Kam se sny vytrácejí?

Životní sny má každý. Už od raného dětství. Ať jste toužili být kosmonautem, popelářem, závodníkem F1, kamioňákem jako tatínek nebo hasičem. Některé sny jste pustili sami. Třeba proto, že jako popelář byste se neuživili a kosmonaut už vás tolik neláká. Ale existuje také řada snů, které vám sebrali jiní.Jak sny mizí v reálném životě

Jdu takhle supermarketem a kousek ode mě stojí mladá paní s vozíkem. Přiběhne k ní malý rozjařený chlapec.

„Mami, mami, maminko, tam mají něco skvělého! To bych si moc přál!“

„No, tak co chceš?“ zavrčí ta paní otráveně.

Chlapeček posmutní. „Ale pro tebe to bude blbost…“

„A je to k jídlu?“

Chlapeček vrtí hlavou. 

Matka si opovržlivě odfrkne. „Tak to je asi pořádná blbost. Neotravuj a pojď.“

Žádný člověk nemůže vhodně posoudit důležitost dané věci pro jiného člověka. Děti jsou důvěřivé. Rodiče jsou jejich ikony, kterým plně důvěřují. Pokud tedy maminka říká, že je něco hloupé, pak to nejspíš hloupé je. No ne? Podobné věty zabíjejí životní sny. Jak víme, že daná věc by nerozvinula talent dítěte? Není cílem koupit všechno, cílem je celou věc probrat a podívat se na ni očima dítěte.

Přitahujete věci, které potřebujete

Pokud se pro něco nadchnete a je to ve vašem životě dlouho, pravděpodobně to opravdu potřebujete. Možná si mnozí vzpomenou na film Bejvalek se nezbavíš. Conner Mead od své kamarádky Jenny dostal svůj první fotoaparát. Během let se vypracoval na špičkového fotografa. Podobná podpora funguje i v běžném životě.Jak si sny udržet

Jako děti si své sny udržíte jen velmi těžko. Okolí je kruté a nedomýšlí důsledky svých slov. Ale pamatujte na dnešní článek ve chvílích, kdy budete mluvit se svými dětmi nebo vnoučaty. Neodrazujte je od jejich snů. Jakkoli se vám zdá dětské přání nereálné, pro dítko není. A nikdo kromě majitele snu neví, jestli je reálný nebo ne.

„Každý sen je reálný tak, kolik úsilí jste ochotni věnovat jeho realizaci.“

Proč si sny udržet

Životní sny jsou hnacím motorem každého z vás. Nutí vás každý den vstát z postele a jsou důvodem, proč se o něco snažíte, proč za něčím jdete. Je to důvod, proč se učíte, padáte, děláte chyby a přesto pokračujete ve své cestě. Bez životních snů je život prázdný a pustý. Nemá smysl.Podpora opravdu funguje

Jako dítě jsem chtěla být spisovatelkou. Každý se mi smál. Rodina i přátelé. „Prosím tě, takovejch pisálků je! Co bys asi tak mohla trhu nabídnout?“ Můj děda se nesmál. Vždycky se mnou probíral můj plán, radoval se z každého mého posunu vpřed. Podporoval mě. Věděl, že to dokážu. Nepotřeboval vědět jak, ale důvěřoval mi. Dnes jsem odeslala svou knihu do tiskárny. Vůbec nevadí, že vyjde vlastním nákladem, že nedobude všechna knihkupectví. Hlavní je, že jsem ji napsala, opatřila jí vlastní ISBN a je připravena pro natěšené čtenáře. Můj sen se splnil.

Vzpomeňte si na své životní sny a nebojte se k nim vrátit. Vezměte je a zrealizujte je. Nezáleží, jak jsou šílené nebo zvláštní. Žijete jenom jednou. Dnes. Každou vteřinu vám utíká čas, který vám na splnění životního snu zbývá. Využijte ho. A podporujte děti v jejich snech.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články