fbpx

Osobní tatér – najděte toho svého!

Není žádnou výjimkou, že milovníci tetování mají často se světem inkoustu spojku. Osobní tatér se už po generace stává znakem prestiže. Může to být třeba nadaný kamarád, ale také úplně náhodný člověk, se kterým si v průběhu spolupráce sednete. Jak někoho takového najít?

Rozhodnete-li se pro tetování, pravděpodobně začnete pátrat po nějakém studiu. Tento přístup je naprosto pochopitelný a reálně asi i jednodušší. Pokud totiž máte svůj kousek umění vybraný, respektive máte připravenou šablonu, pravděpodobně vám jej bude schopný solidně vyobrazit skoro každý. Záleží pak hlavně na detailech a na přístupu…

TIP: Jak společnost přistupuje k tetovaným gentlemanům?Osobní tatér se vyplatí jen někomu

V momentě, kdy si necháte udělat první tetování, může se stát, že vás celý proces doslova pohltí. V tuto chvíli se hodí znát osobu, která bude tvořit jakési umělecké spojení mezi vašimi myšlenkami a inkoustem. Zkrátka stále více lidí nedá dopustit na osobního tatéra. Proč?

Osobní tatér bývá nejčastěji velice blízko vašemu přesvědčení a dokáže naplno chápat vaše myšlenky i chování. Respektive jde o člověka, který se stane klidně i přítelem. Bude vám připraven kdykoliv pomoci přenést představy do reality. 

Ačkoli se může zdát, že je osobní tatér naprosto nezbytný, mnoho lidí to tak nemá. Někdo totiž volí raději tetování od více umělců, zvlášť potom od těch, kteří mají typické znaky svých děl. Tohle úskalí zmiňuji hlavně proto, aby bylo jasné, že i z tohoto pravidla existuje výjimka. Rozhodně proto každý milovník tetování nemusí mít osobního tatéra, byť je to dost časté.Jak přistupovat k výběru?

Pokud nemáte opravdu nějakého kamaráda tatéra, pak musíte roztáhnout sítě a začít lovit. Celé je to strašně individuální – každému se líbí jiný styl, má jinou představu a podobně. Proto nebudu zabíhat do přílišných detailů, ale nastíním, jak by měl proces výběru osobního tatéra probíhat obecně.

Představme si tedy, že máte vybraný styl tetování, které se vám líbí. Teď k samotnému výběru umělce:

  1. Zeptejte se známých – nejvíce pomůže rozebrat celou věc s přáteli. Třeba už mají tetování a znají umělce, který z fleku odpovídá vaší představě. Vždy je horší se nezeptat, než zeptat. Není se ostatně vůbec čeho bát.
  2. Podívejte se na recenze – pokud nepomohou přátelé a známí, zkuste dát na doporučení po internetu. Buďte ale velice opatrní a opravdu myslete kriticky. V online světě se totiž mnohdy dá až moc jednoduše zalhat. Nedejte se.
  3. Naplánujte si s umělcem konzultaci – jakmile vyberete několik adeptů, vykašlete se na neformální online komunikaci a sedněte třeba na kafe. Můžete rozebrat nejen vaše představy o tetování, ale zároveň se dozvíte více o samotném umělci. Jak se chová, zda vám vyhovuje a podobně.
  4. Prošmírujte tatérovo portfolio – další logický krok je prozkoumání práce tatéra. Většinou ji můžete najít na webových stránkách, popřípadě na stránkách facebookových nebo instagramu. Každý tatér se svými kousky rád chlubí, proto není vůbec těžké portfolia najít. Doporučím klást důraz zejména na tetování, která jsou alespoň stylem podobná vaší představě. Tak se jen utvrdíte, že je daný umělec vhodným adeptem.

TIP: Proberte s tatérem také nejvhodnější umístění tetování.

V celém procesu hledání osobního tatéra závisí na hromadě detailů. Nemusíte si třeba sednout úplně s každým, čímž se hledání z vaší strany stává o to složitějším. Vzhledem k tomu, kolik kvalitních tatérů existuje a jak jednoduše se s nimi lze spojit, si ale myslím, že časem najde naprosto každý. Uvidíte. Hodně štěstí!

Napadají vás další tipy pro výběr osobního tatéra? Pokud ano, nezapomeňte se o ně podělit do komentářů. Nejen já se rád přiučím dalším metodám.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články