fbpx

Počítačové hry jako zdroj osobního rozvoje

Počítačové hry jako zdroj osobního rozvoje

Dnes se podíváme na lehce negentlemanské téma. Ač to na první pohled nevypadá, pomineme-li veškerá negativa tohoto sportu, počítačové hry o nás vypovídají víc, než se zdá. Navíc se můžeme i ledasčemu přiučit! Jste připraveni? Tak jdeme na to!

Na zápory a negentlemanství zapomeňme – na okamžik

Záporů je totiž celá řada. Bolavé oči, marnění času, zbytečné násilí… Každý odpůrce by si jistě našel to své. Ale! My dnes veškeré předsudky a negativa shrneme ze stolu a podíváme se na to nejlepší, co nám takový koníček může přinést.Odpočinek

Odpočívat se musí. Hektický svět kolem je vysilující a někdy stojí opravdu mnoho úsilí vstát a něco udělat či zařídit. Ponořit se na okamžik do jiného světa je uvolňující. Zvlášť, když jsme pány situace my. Mozek může z části vypnout a nastává očekávané pohodlí. Takové potěšení nám poskytne mnoho her. Stačí si jen vybrat, co nám maximálně vyhovuje.

Kreativita

Rozvoj kreativity není jen pro malé děti! Naopak. Spousta z nás ráda něco buduje a tvoří po celý život. Bohužel na to nezbývá čas nebo prostor. Pustit si tedy hru, která dokonale podněcuje naši kreativní stránku a nutí nás hledat originální řešení, je dobrá volba!

Jako příklad uvádím budovatelskou hru Zoo Tycoon, její obdobu Zoo Empire nebo Cities Skylines.Vytrvalost a odhodlání

Rozhlédněme se kolem sebe. Kolik lidí vzdalo své úsilí předčasně? Kolik lidí se o něco raději ani nepokusilo? Tohle v počítačové hře nezažijeme. Buď uspějeme, nebo se neposuneme dál. A každý se chce posunout dál! Proto ty hry hrajeme. Je to o vnitřní motivaci a touze něčeho dosáhnout. Když to zvládneme za obrazovkou, proč ne v reálném životě?

Vezměme si z toho příklad. Potřeba vyhrát se projevuje především v závodních hrách nebo v bitvách. Jsme-li fanoušci závodů, vyzkoušejme Forzu. Naopak pro bitvy je ideální Wargaming, ale pouze v případě, že máme týmového ducha.

„Když hraješ hloupý hry, vyhraješ hloupý výhry.“ — Jan Macák

Logika

Existuje celá řádka logických her. A já je vřele doporučuji, protože nic nerozhýbe mozkové závity, jako právě tenhle žánr! Schopnost vhodně posoudit situaci je pro správné životní rozhodnutí klíčové.

Proto vsaďme na různé únikovky. Osobně vřele doporučuji celou řádku her od týmu lidí z Rusty Lake. Všechny hry Cube Escape jsou naprosto famózní!Nové nápady

Někdy hraní her vede k novým myšlenkám a nápadům. Ty jsou nepostradatelné v dalším rozvoji nebo tvoření. Proto si je neváhejme zapsat! Opravdu nikdy nevíme, kdy dobrou ideu uskutečníme a přinese nám něco navíc. Ať jde o finanční zisk, rozvoj sebe samého nebo pomoc svým přátelům.

Pohyb, který baví

Možná se v tom také najdete. Já osobně mám problém najít zábavný sport – ale ráda chodím pěšky. Ale co takhle trocha akce s 3D brýlemi z pohodlí domova? Můžeme se vyřádit jak sami, tak s celou partou lidí. Nejen, že si užijeme zábavu, ale také rozhýbeme své tělo. Ovšem pozor! Čerstvý vzduch, slunce nad hlavou a vítr v zádech nic nenahradí, nezapomínejme na to.Závěrem

Všeho moc škodí a mezi přínosem a ztrátou je tenká hranice. Proto, pánové, vždy dbejte na rovnováhu. Pravda je totiž taková, že marketingové provedení her je natolik dokonalé, že se od nich jen velmi těžko odchází, nemáme-li jinou, silnější, motivaci.

 

Jak to máte s hrami vy, pánové? Máte nějaké oblíbené, jste zarytí odpůrci nebo vám na ně nezbývá čas? Podělte se s námi v komentářích!

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články