fbpx

Víte, co znamenají prsteny na vašich rukou? Prozradí víc, než byste si mysleli

Nejen dámy se rády zdobí. Šperky patří i do repertoáru mužů. Málokdo však ví, že každý prst a příslušný prsten má svou vlastní symboliku a význam. Lidem znalým tak o sobě skrze své šperky prozradíte víc, než byste si přáli. Podívejme se společně na to, jak to s těmi prsteny je.

Levá a pravá ruka ďábla

Výklad začíná u rukou. Nehledě na vaše leváctví či praváctví má každá ruka svůj význam. Pravačka se bere jako ruka činu a fyzické síly. Ta, kterou vykonáváte veškerou práci a měníte svět k obrazu svému. Levá ruka je naopak propojená s lidskou duší a emocemi. Tedy už fakt, zda máte prsteny na levé či pravé ruce napoví, zda jste spíše emocionální člověk nebo dáváte přednost rozumu. Snubní prsten v tomto případě nepočítáme, ten je na levé ruce vždy.

Palec

Zdobení palce jasně říká, že jste volnomyšlenkář a dobrodruh. Fádnost vám je cizí a milujete neustálé změny. Nositelé prstenů na palcích jsou obvykle umělci a výtvarníci. Jste rebel a pravidla vám nic neříkají. Máte vlastní názor a vlastní hlavu. Jen tak něco vás nezlomí. Jste zkrátka svůj.

Ukazováček

V dnešní době je zdobení ukazováku poněkud nepraktické. Přesto i tento prst má svůj význam. V historii na ukazováku seděly rodové prsteny s iniciály rodu. Jednalo se o masivní prsteny s drahými kameny. U nás se nic podobného nenosí. Existuje však ještě jeden výklad, který říká, že muž s prstenem na ukazováčku je vnitřně nejistý. Tak co, pánové, je to pravda?

Prostředníček

Prostředníček vypovídá o vašem egu. Lidé s prsteny na prostředním prstu jsou sebevědomí, mají svůj názor a dávají velkou váhu své vlastní osobě. Čím výraznější prsten, tím je ego dotyčného člověka vyšší. 

Prsteníček

Na prsteníček se v západní společnosti tradičně nasazuje snubní prsten. Prsteníček je obecně spjatý s rodinou a rodinnými vztahy. Je zajímavé, že výrazné nebo extravagantní prsteny na prsteníčku se nepovažují za snubní.

Malíček

Malíček je univerzální prst, na který můžete navléknout cokoli. Ale i tady narazíte na tradice. Malíčky obvykle zdobí výrazné prsteny královských rodin, mafiánů nebo jiných vlivných osob. Říká se, že malíčky si zdobí muži, kteří dokáží přijmout i svou ženskou část osobnosti.

TIP: Přečtěte si, jak vkusně kombinovat doplňky.

Po jakém materiálu sáhnout?

Existuje celá řada materiálů, ze kterých se prsteny vyrábějí. Jsou to různé laciné slitiny, které se obarví. Chirurgická ocel nebo drahé kovy. Osobně doporučuji chirurgickou ocel, která vydrží celé věky, není drahá a dobře vypadá. Nemění barvu. Drahé kovy jsou dražší, ale stejně nebo více odolné. Na rozdíl od oceli se však špiní a vyžadují občasnou údržbu.

Tip: Sežeňte si originální kousky, které mají opravdovou hodnotu

Luxusní šperky nemusí být záležitostí jen vašeho vzhledu. Šperky jsou také investice. Zkoušeli jste se podívat do některého ze starožitnictví? Vřele vám to doporučuju. Leckdy najdete opravdu přepychové kousky z drahých kovů, které mají opravdovou hodnotu a styl.

 

Zdobíte své ruce prsteny, pánové? Teď už víte, co který prst vyjadřuje. Jak moc jste se v popisu našli?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články