fbpx

Četl jsem dvě knihy denně a milionář stále nejsem

Četl jsem dvě knihy denně a milionář stále nejsem

Svět se zmítá v delikátní situaci. Osobní rozvoj dnes vyhledává snad každý. Za jaký účelem? Začít vydělávat co nejvíce peněz a zabezpečit se. Osobní rozvoj zkrátka hraje naprosto remízové utkání s materiálnem. Takovýto přístup je ale šíleně prvoplánový a co víc, vůbec nefunguje…

Také vás baví procházet knihkupectví a sledovat, jak se stále rozrůstají poličky s osobním rozvojem? Motivace do zbohatnutí je prostě trhák (k tomu se ještě vrátím). Vždy mě ale fascinovalo jedno. Police bývají často plné knih, nad kterými autoři strávili i desítky let. Co je na tom špatného? Většinou tam zůstávají proto, že jsou již vyprodané ty řekněme až komerční. Ano, slyšíte dobře. Osobní rozvoj je takový trhák, že umožňuje napsat bestseller i člověku, od kterého byste si normálně nenechali ani poradit. Příklad? Stačí otevřít oči. Řekněme si narovinu, koupili byste si knihu o tvorbě bohatství od někoho, kdo náruživě utrácí dědictví po otci nebo rodině? I to je literatura 21. století, pánové…Osobní rozvoj = bohatství

Přesně takto vypadá moje “oblíbená” rovnice. Čtenáři v dnešní době opravdu berou osobní rozvoj primárně jako návod k vysněnému bohatství. Dost často tak odhodlaně vezmou do ruky knihu, přečtou jednu, druhou, pětatřicátou a zůstanou v naprosto stejné situaci, jak začínali. Stejná práce, stejný nájem, zkrátka vše při starém. Proč? Chce to trochu myslet, pracovat na sobě a nebát se vyzkoušet rady z knih. Že mohou skončit špatně? A jak chcete být milionáři?!

Osobní rozvoj musí být aplikován…

Katastrofálních závěrů ale nechám, od toho tu nejsem a navíc mě to nebaví. Článek bych chtěl posunout na malinko jinou rovinu. Přijde mi totiž, že se lidé v záplavě osobního rozvoje v knihách, videích potažmo podcastech zapomínají osobnostně rozvíjet. Co tím myslím? Jednoduše to, že když přečtete 40 knih za měsíc, automaticky nebudete milionářem…Bohatí čtou, jenže ne celý den!

Říká se, že 88% nejbohatších lidí planety tráví alespoň 30 minut denně četbou. Ono čtení je vskutku perfektní činnost. Proto říkám i sám za sebe, čtěte! Jenže nespoléhejte se jen na četbu samotnou. Víte, ve svém okolí mám spoustu lidí, kteří načetli nespočet knih o osobním rozvoji. Jak to vím? Řekli mi to, sám bych to na nich nepoznal. A to je přesně ono. Osobní rozvoj se čte hodně, jakmile ale poradí něco mimo naši bublinu, nejdeme do toho. Můžete tak číst Myšlením k bohatství ale nezbohatnout. Stejně tak jako Jak získávat přátele a působit na lidi a žádné přátele stále nemít. Tohle není přehnané, to je bohužel realita.

Važte si informační hodnoty a užívejte ji…

Nakonec tak řeknu jen jediné. Milujete-li knihy o osobním rozvoji, nepřestávejte v jejich čtení. Naopak si knihy přečtěte i vícekrát a pokaždé se pokuste aplikovat rady a filozofii z nich i ve vašem životě. Co vás to bude stát? Budu upřímný… Čeká vás dřina, hromada odříkání i strach z neúspěchu. To je ale osobní rozvoj! Tady nejde o to nahrabat miliony, tady jde o to stát se lepším člověkem. Člověkem, ke kterému tak úzkostlivě vzhlížíte. Jo a k ekonomické stránce, aplikací rad si pravděpodobně stejně přilepšíte. Takže nebát se a rozvíjet!

 

Jaká kniha vás posunula nejdál a co jste z ní aplikovali v životě?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články