fbpx

Život: 5 kroků, jak být ve svém životě šťastní

V dnešní době je stále těžší být šťastným člověkem, který se raduje z maličkostí a užívá si každé chvilky. Viníkem jsou faktory, co nás ovlivňují ze všech stran – ať už je to minulost, obava z budoucnosti nebo vliv sociálních sítí v přítomnosti. Jak tedy přes všechna tato úskalí být šťastný?

1. Socializace a mezilidské vztahy

Lidské vztahy jsou nepostradatelnou součástí života, které mají značný vliv na zdraví každého z nás, a to jak na psychické, tak také na fyzické. Vědci z Harvardské univerzity zjistili, že dobré vztahy s rodinou, přáteli a kolegy v zaměstnání patří mezi hlavní faktory, co ovlivňují spokojenost člověka.

2. Vděčnost

V roce 2005 byla zveřejněna studie, jejímž autorem je Martin Seligman – pojednává o důležitosti vděčnosti. Principem studie byly tři věci, za které je člověk vděčný, a na konci dne si je zapsal do deníku. Výsledkem byla menší úroveň deprese a více pocitů štěstí. Tento výsledek autor vysvětlil tak, že mysle se více soustředí na pozitivní aspekty a na jejich příčiny.

3. Pomoc druhým

Víte, že laskavost a dobré skutky jsou příčinou toho, že se cítíme spokojení a šťastní? Právě pomoc druhým odstraňuje deprese a úzkosti a v nás vyvolává dobrý pocit.

4. Přítomnost a emoce

Existuje spousta cvičení – například meditace – které se zaměřují na poznání a všímání si sebe samého. Kromě toho tato cvičení pomáhají lépe pracovat s našimi emocemi, jenž vedou k jakémusi porozumění si. Jakmile se objevíte, můžete začít pracovat na svém lepší já.

5. Silné a slabé stránky

Žijeme v době, kdy jsou velkým trendem dokonalost a úspěchy, chyby a prohry však nejsou dovoleny. To je důvodem, proč jsme na sebe příliš přísní, máme velké nároky nebo se stále s někým srovnáváme. Je dobré si připustit, že jsou stránky, ve kterých vynikáme, ale také ty, ve nichž úplně tápeme. Jakmile toto pochopíte a přijmete, štěstí máte na dosah.

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články