fbpx

Udělejte dojem na obchodní partnery, pomohou vhodně zvolené doplňky

Udělejte dojem na obchodní partnery, pomohou vhodně zvolené doplňky

Blíží se vám obchodní jednání? O tom, jak je důležité dobře se obléci, již víte. Vylepšit si první dojem můžete ale také vhodnými doplňky. Pozornost často lákají luxusní pánské peněženky, hodinky nebo opasky. Jak zapůsobit?

První dojem bývá často nejdůležitější částí obchodního vztahu. V prvních několika vteřinách se vždy rozhodujeme, do jaké míry spolupráci budeme věřit. Mimochodem víte, že šéf bývá již během prvních 90 sekund rozhodnutý o tom, zda přijme zaměstnance či nikoli? To je dokonce podložený fakt. O důležitosti prvního dojmu tak není pochyb.

Podobné téma jsem v minulosti již nakousnul. Tenkrát bylo na pořadu dne spíš chování a vizáž formou dobře padnoucího obleku. I vy sami ale tušíte, že to zdaleka nestačí. Důležitou roli každého obchodního setkání totiž hrají i na první pohled absolutní detaily…Nepodceňujte vliv pánské peněženky

Peněženka – jak ta může být nápomocná prvnímu dojmu, když ji má snad úplně každý? Právě v tom tkví celá myšlenka. Pokud budete mít peněženku, jako každý druhý, pak nemůžete čekat žádný pozitivní efekt. Vytáhnete-li ale svou vizitku z pánské peněženky, která je na první pohled jiná (například ušitá z luxusního materiálu, zajímavá designem a podobně), budou se dít věci. 

Co byste měli vědět:

  • Peněženku neustále uchovávejte čistou – špinavá kůže dojem neudělá.
  • Nenoste ji zbytečně plnou – přeplněná tlustá peněženka neznamená nezávislost. Vyčistěte ji od přebytečných jízdenek a dalších papírů, případně snižte i objem hotovosti.
  • Nezapomeňte, k čemu slouží – nosit peněženku jen jako doplněk vás po čase omrzí. Organizujte si ji proto tak, aby vám vždy byla praktickým pomocníkem.Luxusní hodinky, opasky a další doplňky, na kterých záleží.

Pokud budeme doplňky dělit dle známosti a oblíbenosti, hezká peněženka nebude u mnoha lidí na prvním místě. Mnohem větší důraz se totiž klade na luxusní hodinky. Z ozdoby na zápěstí toho jste schopni vyčíst mnohé. Neukazují jenom čas, znázorňují často přesvědčení, zálibu nebo odrážejí finanční situaci jejich nositele.

Zajímavým prvkem je také opasek. Stejně jako na kvalitní obuv i na něj čas od času dopadne pohled druhé osoby. Ošoupaný zastaralý kousek moc parády neudělá. Pokud ovšem sáhnete po pěkném, třeba i jednoduchém kvalitním opasku, dodá vašemu oděvu na stylu.

Doplňků koneckonců můžete mít celou řadu. Počínaje prsteny, zajímavými náramky a konče třeba i tetováním. V závěru bych chtěl zmínit citát, který zná snad úplně každý:

V jednoduchosti je síla…

… a ta je dnes velmi moderní. S doplňky to proto nikdy zbytečně nepřehánějte. V konečném důsledku, obchodní jednání je vždy hlavně o vás. Žádné doplňky by tak nikdy neměly překonat vaše schopnosti a dovednosti. Maximálně vám mohou pomoci získat dojem, jenž vám zajistí vysněné místo nebo dohodu. Hodně štěstí!

 

Jaká peněženka pro vás byla nejpraktičtější?

Tento článek vznikl ve spolupráci se spongr.cz.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články