fbpx

10 návyků, které vám pomohou k dosažení bohatství

V dnešním článku probereme 10 návyků, které vám mohou pomoci k vytvoření bohatství. Na první pohled jde o malé změny a posuny v myšlení, které však přinášejí výsledky. Pomohou vám zamyslet se nad vašimi dosavadními hodnotami, zvyky a přesvědčeními a přetvořit negativní jednání v produktivní tvořivost a aktivitu.

  1. Stanovte si nalezení finančního účelu za svůj denní cíl. Priority každého se po čase mění, každý den možná naleznete nové nápady a vytvoříte si nové finanční cíle, které zahrnete do svojí cesty k bohatství. Vždy šetřete na konkrétní věc a směřujte k danému cíli, buďte si vědomi toho, jaký bude výsledek a neztrácejte pozornost.
  1. Každý den provádějte nová vědomá rozhodnutí. Pamatujte, že každá mince či bankovka, která se vám dostane do rukou, byla získána rozhodnutími, která jste provedli v minulosti. Volte bohatství a nenechte si příležitosti protéct mezi prsty.
  1. Obklopujte se pozitivně naladěnými osobami, které přemýšlí stejně jako vy. Pokud máte v životě něco nebo někoho, kdo na vás má negativní vliv, snažte se minimalizovat setkávání s danými lidmi a okolnostmi. Přístup k život je nakažlivý. Když budete často v přítomnosti negativních lidí, nakazíte se od nich negativním myšlením. Jestliže chcete provést změnu, potřebujete pozitivní přístup. Vyhledávejte společnost lidí, kteří vás povzbudí a motivují.
  1. Vzdělávejte se každý den. Snažte se naučit více o financích, ekonomice, o tom, jak investovat a jak fungují burzy. Zjistěte jak můžete znásobit své bohatství. Vytvořte návyk z toho, že věnujete samostudiu alespoň několik minut denně, i kdyby to mělo být jen čtvrt hodinky nebo 10 minut. Každá nová znalost vás posune blíže k vašemu finančnímu cíli. Jakmile se zdokonalíte v jednon konceptu, můžete navázat dalšími informacemi a lépe chápat další věci.
  1. Nacvičujte sebekontrolu. Nenechte se ovládat chvilkovými puzeními a emocemi, nedovolte jim ovlivňovat vaše rozhodnutí. Navykněte si hodnotit důležité obchodní a investiční kroky a finanční rozhodnutí s chladnou hlavou a disciplinovaným přístupem. Analyzujte, co jednotlivá rozhodnutí přinesou do vašeho bohatství. Nenechte se unést chamtivostí.
  1. Naslouchejte poradcům. Hodnota dobrého finančního, daňového nebo právního poradce je nevyčíslitelná. V jejich radách naleznete sílu. Najděte si poradce, který svoji práci odvádí dobře, a najměte si ho. Peníze, které mu budete platit za jeho expertizu, vám ušetří mnoho peněz, které byste vyhodili za zbytečné chyby, kterých byste se dopustili bez odborných rad. Ušetřené finance vám pak pomohou v nárůstu bohatství.
  1. Vždy analyzujte předpokládaný zisk u každé investice, kterou provedete. Potenciál zisku vzniká už při vzniku investice. Pokud za něco zaplatíte příliš mnoho peněz, může se stát, že peníze propadnou nebo budete muset čekat moc dlouho, než se peníze zhodnotí. Myslete na rizika při každé nové investici.
  1. Nesnažte se vypadat bohatě, snažte se být bohatý. Investujte do aktiv, které s sebou nenesou závazky. Nezapomínejte, že aktiva jsou položky, které vám mají poskytovat příjem. Závazky naopak často znamenají vkládání peněz. Minimalizujte odchozí platby a naopak hledejte způsoby, jak směřovat více plateb do vaší peněženky.
  1. Buďte velkorysý. Sdílejte s ostatními svůj čas, peníze a znalosti. Hledejte ty, kteří nemají tolik znalostí jako vy, takové štěstí jako vy nebo potřebují pomoc. Vzdělávejte a poskytujte naději beznadějným. Vytyčte si za cíl zlepšit svoji finanční situaci, abyste mohli pomoci dostat se na lepší úroveň i ostatním. 
  1. To nejdůležitější: Vždy zůstaňte věrni svým zásadám. Morální zásady jsou důležitější než zisk. Uvědomujte si, kam proudí vaše finanční prostředky, jakou hodnotu reprezentují a vytvořte model, který bude odrážet vaše vlastní přesvědčení, víru a osobní hodnoty. Bohatství pak vznikne jako vedlejší produkt.

Přejeme ať vám výše zmíněné tipy pomohou k zamyšlení a při tvorbě investičního či jiného finančního plánu.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články