fbpx

Italské Lignano zakázalo nošení plavek mimo vyhrazená místa

Italské Lignano zakázalo nošení plavek mimo vyhrazená místa

Počínaje od května letošního roku by si měli návštěvníci přímořského italského města Lignano dobře hlídat, co mají na sobě. Vydají-li se totiž v plavkách mimo pláž, čeká je pokuta.

Oblíbená prázdninová destinace

Lignano je malebné italské přímořské městečko, které bylo vybudováno v 50. letech 20. století a řadí se k oblíbeným prázdninovým destinacím lidí z celého světa. Leží v Mariánské laguně přibližně 60 kilometrů od Benátek. V tomto letovisku nechybí hotely, bary, apartmány a bohaté nákupní možnosti. Za zmínku stojí i nádherné písčité pláže.

Nevychovaní turisté

Právě každoroční příval turistů ale není vždy po chuti místním obyvatelům, kteří tím přicházejí o svůj klid. Často je navíc popuzuje chování některých turistů, kteří se v plavkách promenádují ulicemi. Bylo tedy pouze otázkou času, než přijdou první stížnosti a město se je rozhodne řešit.

Nová vyhláška vešla v květnu v platnost

S platností od května 2024 je tak v městečku Lignano možné nosit plavky pouze tam, kde je to dovoleno. Konkrétně tedy můžete nosit plavky na pláži a plážové promenádě. Na dalších místech je ale nutné si přes plavky přehodit tričko, košili a další vhodné oděvy, které plavky zakryjí. Zákaz nošení plavek se vztahuje také na soukromé prostory, které jsou ovšem vidět zvenčí. Toto nařízení se tak vztahuje také na balkony, verandy a zahrady, do nichž je dobře vidět a mohou vás spatřit kolemjdoucí. Tato anit-bikini vyhláška se vztahuje na všechny starší 12 let.

Pokuta za nedodržení

V případě, že se budou lidé pohybovat v plavkách mimo plážové promenády, i když si třeba jen odběhnou k nějakému stánku pro zmrzlinu či osvěžující ledový nápoj, budou vyzváni k tomu, aby se oblékli. Dojde-li ovšem i přesto k porušení, bude danému člověku účtována pokuta ve výši 25 eur.

Zdá se vám 25 euro málo a tato částka by vás nedonutila obléci si přes plavky košili? Bude-li k porušování vyhlášky jedincem docházet opakovaně, může zaplatit pokutu až 500 euro. Tato částka již donutí turisty dodržovat místní předpisy a chovat se spořádaně. Návštěvníci si totiž musejí uvědomit, že jsou sice na dovolené a pomáhají místní ekonomice, ale zároveň by měli být ohleduplní a respektovat to, že pro někoho je toto město bydlištěm a měli by automaticky dodržovat místní zvyklosti a předpisy.

Lignano se přidává k dalším evropským městům s anti-bikini vyhláškami

Rekreační oblast Lignano není první, ve které začala vyhláška anti-bikin platit. Již v minulosti vešla v platnost například v italských městech Grado a Terst. Trpělivost s neukázněnými turisty, kteří se po městě promenádovali polonazí, došla ale obyvatelům i v dalších evropských městech. Podobné vyhlášky totiž platí již ve Španělsku, kde došla trpělivost obyvatelům Barcelony a také v Chorvatsku ve Splitu, kde lidí chodili po plavkách téměř kdekoliv bez ohledu na místní obyvatele.

Letošní sezóna v Lignanu teprve začíná

Podle vlastníků hotelů, apartmánů a dalších rekreačních objektů v této oblasti je o ně letos enormní zájem. Zda ale budou všichni návštěvníci dodržovat nové nařízení o nošení plavek pouze na místech k tomu určených nebo budou padat pokuty, to se teprve uvidí.

Souhlasíte s anti-bikini vyhláškami, které se postupně začínají stávat normou v některých evropských přímořských oblastech nebo je berete jako omezování osobní svobody? Ať už je váš názor jakýkoliv, rozhodně je respektujte. V případě, že letos v létě zamíříte do městečka Lignano, nezapomeňte si přibalit dostatek oblečení, které budete nosit přes plavky.

Zdroj textu: ground.news, www.kleinezeitung.at

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články