fbpx

10 tipů jak vměstnat relax i do nabitého programu

Rozvrh plný k prasknutí a pracovní týden stále nekončí. Večer chodíte spát s hlavou plnou úkolů, ráno si je opakujete a pořádně nevíte, kdy nebo jestli si znovu lehnete. Svět se točí, chvíli vypnout ale neznamená pád.

Kdo z nás to někdy nezažil, pánové. Kalendář plný úkolů a připomenutí, povinnosti klepou na dveře. V tomto shonu se dá jednoduše ztratit. Zapomenout neomlouvá, jak ale udržet hlavu připravenou čelit výzvám každého dne? Odpověď přece znáte – umění odpočívat.Nabitý program neznamená nonstop zápřah!

Jeden z nejvíce opomíjených faktů vůbec. Ať už pracujete na čemkoliv, v celodenním rozhledu se vždy nějaká ta přestávka v pracovní době najít dá. Pokud podnikáte, musíte donutit sám sebe. I váš šéf ale musí pochopit, že být opravdu produktivní se bez přestávky nedá.

Dá se říct, že nutně nezáleží na tom, jak dlouho budete odpočívat. Klidně to mohou být dvě hodiny po obědě, stejně tak jako čtvrt hodiny strávené na střeše kancelářské budovy. Nejdůležitější je intenzita. Jaké činnosti můžete vyzkoušet?

 

1. Ztraťte se v knize

Čtení nahradit zkrátka a dobře nejde. Vyberte si v knihovně nebo v knihkupectví zajímavou knihu a jakmile na vás přijde únava, zkuste se na pár minut začíst. Neřešte přitom v hlavě nic jiného, soustřeďte se na děj a emoce, které vám autor podsouvá. Restart tak bude úplně dokonalý.

2. Smyjte tlak z ramen

Zajděte si jen tak do sprchy. Vyzkoušejte, zna na vás bude mít lepší vliv teplá voda nebo výzva ledové sprchy. V obou případech dejte průchod svému já. Zazpívejte si, udělejte ze sprchování čas pro sebe.3. Naplánujte si odpočinek

Když už máte tak moc nabitý program, zkuste do kalendáře vměstnat ještě jeden úkol. Vyberte si libovolných 20 minut během dne a nastavte si událost. Jakou? jednoduše odpočinek. Hlavně nezapomeňte přidat opakování nejlépe každý pracovní den.

4. Pokláboste s kolegy

Člověk je stvoření, které se potřebuje socializovat. Nakolik to zní jako věta z encyklopedie, něco na tom bude. Zkuste si během pracovní doby jen tak promluvit s kolegy. Třeba u šálku dobré kávy, kterou produkuje kávovar ve vedlejší místnosti. 

5. Najděte si šťastné místo a vyrazte na něj

Skvělý odpočinek může být také návštěva oblíbeného místa. Ať už máte rádi nějakou kavárnu, restauraci, tělocvičnu nebo třeba pláž u řeky, vydejte se pročistit si hlavu.

6. Dejte prostor upřímnému smíchu

O smíchu snad ani psát nemusím. O tom, jak dokáže člověka nabít pozitivní energií, vzniklo nespočet studií, proč na ně tedy nedat? Zkuste si třeba najít pár vtipů. Za sebe doporučuji projekt Pozitivní zprávy, kde si můžete přečíst o dobru všude po světě. Budete mít úsměv od ucha k uchu, to vám garantuji.

7. Jednoduše se odpojte od světa

Někdy nemusíte ani tíhnout k náročnému řešení. Stačí zkrátka na chvíli vypnout. Odpojte se od internetu, sedněte do jiné místnosti a jen tak meditujte. V tomto ohledu akorát zapomeňte na sociální sítě. Hromada lidí totiž tyto chvíle tráví na nich a věřte nebo ne, nepomáhá to.

8. Dejte šanci muzice

Když už nevíte kudy kam, může pomoci dobrý playlist. Shodou okolností už jsem pár skladeb doporučoval. Každopádně nebojte se pustit žánr, který vám sedí

9. Nebojte se říct ne

Zásadním faktorem při odpočinku zůstává také maximální zaměření na cíl. Pokud vás tak někdo bude bezohledně vyrušovat dalšími úkoly i v těch několika málo minutách, které chcete odpočívat, odmítněte ho. Nemusíte se zalíbit za každou cenu, krok zpět někdy pomůže k lepšímu výsledku práce i lepšímu pocitu.

10. Zvykněte si

Poslední tip už jsem trošku naznačil v těch předešlých. Měli byste totiž dbát na četnost. Začněte si proto zvykat, že i během napráskaného dne budete půl hodiny odpočívat. Vždyť to zní skvěle, nemyslíte?

 

Máte své vlastní metody odpočinku během náročných dní?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články