fbpx

Dokonalý život, čtěte dokonalý byznys

dokonalý život

Představy o životě máme každý jiné. Každý má jiné sny, vzory i ideály. Na konec máme ale stejně všichni identickou představu o dokonalém životě. Taky vám to nesedí?

Při psaní posledního článku o optimismu mě neopouštěla myšlenka na dokonalý život. Přemýšlel jsem nad tím, co si pod tímto pojmem vlastně představit. Pak mi to došlo. Vlastně se stačí podívat kamkoli po internetu…Neomezené cestování respektive finanční nezávislost

Zní to krásně, že? Nebudu si nic nalhávat, je to sen. Rozhodně bych to ale nepojmenoval dokonalý život. Tedy alespoň já ne, přijde mi to krapet přehnané. Co u vás?

Celá myšlenka předchozího odstavce je ukryta mezi řádky. Podíváme-li se totiž na dokonalý život na internetu, z 90% na nás vyskočí „šťastní” lidé, co cestují po světě a alespoň působí, že nemají žádné závazky. Přesně tento předobraz se prezentuje jako dokonalý život a masivně prodává. Kurzů, jak jej dosáhnout vzniklo nespočet a mistrů přes něj ještě dvakrát tolik. Do jaké míry je tohle všechno ale osobní rozvoj?

Nadhled často odhalí pravdu

Každý ví, že osobní rozvoj funguje a motivace prodává. V celém tomto byznyse se točí obrovské peníze a obraz dokonalého života je k fungování naprostá nutnost. Pokud totiž půjdete slepě za něčím, co ostatní chápou jako „nejvíc, co lze dosáhnout”, pravděpodobně vás to bude něco stát. 

A teď pozor. Neříkám, že to nefunguje. Podobné závěry bych si nedovolil. Chci na tom spíš postavit myšlenku. Obrátit to k pozitivnímu.Zastavte se, usmějte se a zamyslete se…

Takže, našli jste video, kde si rodina užívá dovolenou a pod ním je odkaz na kurz, který vám má k podobné dopomoci. Kliknete? Spousta lidí opravdu klikne a dokonce kurz koupí aniž by sebevíc přemýšleli. Proč? Na videu byl jejich sen, řekněme dovolená v luxusním hotelu s hromadou zážitků. Nabídka kurzu pak jasně vytyčila, že je nutno jej absolvovat, jinak se nic nestane. Napadá mě teď spousta motivačních klišé. „Chcete takhle žít? Naučím vás to!” Kolikrát jste to už slyšeli?

Servírovat lidem obraz ideálního života, vytvořit hranice, co neexistují a pak se je snažit bourat v kurzu za několik tisíc.

Šílené, co? V praxi je to bohužel běžné…

Místo toho, abyste se zamýšleli, proč aktuálně danou věc mít nemůžete a zbytečně se stresovali, zkuste na to jít s úsměvem. Pořád radím, jak moc optimismus pomáhá zlepšit život, tady to není výjimka. Zamyslete se nad tím, co vlastně pozorujete. Opravdu je to něco, co mít nemůžu? Opravdu je to něco co mít chci? Opravdu existují nějaké hranice? 

Tím, že se nad celou věcí zamyslíte, pravděpodobně odhalíte dosud nepoznaný kus svého já. Zkuste si vytyčit obraz SVÉHO dokonalého života. Přestaňte myslet na ideály sociálních sítí a lidí okolo. Buďte sami sebou, jak nejvíc to jde. Pak dost možná onen dokonalý život najdete. Bývá složen ze snů, které jste měli po celý život od mala. Uvidíte, třeba bude od toho komerčního i na míle vzdálený.Proč se zamýšlet?

Protože můžete najít pozitivum. To je všechno. Třeba ta dovolená, kvůli které jste chtěli koupit kurz, není zase tak nedosažitelná. Finance za rok ušetříte a ony zážitky si užijete o to víc. Zjistěte si to. Těch pár tisíc co dáte za kurz, který vám převypráví klišé, totiž může stát zpáteční letenka na vysněnou dovolenou. Opravdu. Svět bude vždy takový, jaký si ho uděláte. Ne vždy je potřeba tahat do hry dokonalý život, cíle bývají často mnohem víc…

 

Jaký krátkodobý cíl se chystáte v blízké době splnit?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články