fbpx

3 vysoce placená zaměstnání, která můžete získat bez vysokoškolského diplomu

Mnoho lidí sní o studiu na vysoké škole, ale pro mnoho z nás to je prostě drahá záležitost. Náklady na školné, ubytování a knihy přivádějí mnohé po ukončení studia do dluhů. A v závislosti na oboru může trvat i desítky let, než se podaří tyto studentské půjčky splatit. Získání vysokoškolského titulu však není jedinou cestou ke světlé finanční budoucnosti. Která vysoce placená zaměstnání můžete dělat i bez diplomu?

Manažer dopravy, skladování nebo distribuce

Tito manažeři jsou často zaměstnáni v přepravních nebo kamionových společnostech a podílejí se na expedici, směrování a sledování zboží. Také zajišťují dodržování bezpečnostních pravidel zaměstnanci. Vysokoškolské vzdělání sice není vyžadováno, ale nutností je přibližně pětiletá praxe v dopravě nebo logistice.

Pilot

Pokud vás fascinují letadla, můžete se stát pilotem, i když nemáte vysokoškolské vzdělání. Piloti samozřejmě řídí letadla, ale mimo jiné musí také kontrolovat stav letadel, předkládat letové plány a komunikovat s řízením letového provozu. Obvykle pracuje podle nepravidelného nebo proměnlivého rozvrhu. Chcete-li se stát obchodním pilotem, stačí absolvovat letecký výcvik a získat licenci obchodního pilota od Federálního úřadu pro letectví. Výcvik obvykle probíhá v letecké škole. Absolvování výcviku a 250 letových hodin požadovaných FAA může trvat od šesti měsíců do dvou let nebo déle.

Policejní detektiv

Pokud jste fanouškem televizních policejních seriálů, může být toto povolání pro vás to pravé. Detektivové shromažďují důkazy o možných trestných činech, vedou výslechy, vyhodnocují záznamy a účastní se razií a zatýkání. U větších útvarů se mohou specializovat na oblast, jako jsou vraždy nebo podvody. Tato práce může být stresující, protože pracujete s oběťmi trestných činů a nehod. Také můžete pracovat na nebezpečných místech. Většina detektivů začíná jako policisté.

Diplom opravdu není všechno!

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články