fbpx

Barvy růží: Vyhněte se faux pas a rozeznejte jejich význam

Růže patří mnoho let mezi vážené květiny, které nikdy nikoho neurazí. Ovšem abyste se vyhnuli klasickému faux pas, měli byste umět rozeznat, co která barva růže znamená. A jaké barvy růží vůbec existují?

Rudé růže

Oduševnělé a hluboké jako sklenice Merlotu, tyto tmavě červené růže ztělesňují lásku a krásu. Vzhledem k jejich bohatému odstínu působí sofistikovaněji a uzeměji než klasická jasně červená varianta. Jejich vřelost a vážnost jsou dokonalým způsobem, jak vyjádřit náklonnost a loajalitu.

Symbolika: Věrnost, láska a věčná krása.

Klasické červené

Z nějakého důvodu se tento odstín stal také symbolem svátku sv. Valentýna. Tyto zářivé růže, které znamenají lásku, závazek a romantiku, jsou perfektní kyticí, co můžete své drahé polovičce darovat kterýkoliv den v roce.

Symbolika: Oddanost, romantika, respekt a vášeň.

Tmavě růžové

Směsí mezi dospělou vášní jasně rudých růží a sladkou skromností světle růžových růží nabízí tmavě růžové růže, které pojaly vlastnosti každé z nich. Myslete na mladistvou vášeň a sladkost.

Symbolika: Vzrušení, flirtování a kreativita.

Světle růžové

Tyto růže evokují jemnou milost, romantiku a dobrosrdečnost. Často také představují sebelásku.

Symbolika: Sladkost, mír a něha.

Modré růže

Modré růže ve skutečnosti v přírodě neexistují, ale to nezabránilo lidem v jejich vzniku. Kvůli tomu vyvolávají tajemno a oddanost.

Symbolika: Klid, odolnost, síla, vzácnost a jedinečnost.

Levandulové růže

Protože fialová je tvořena modrým pigmentem, může s sebou nést některé asociace nemožného. Tyto růže patří mezi nejromantičtější růže ze všech. Jsou skvělé pro první schůzky.

Symbolika: Majestát, jedinečnost, moudrost a tajemství.

Krémová bílá

Tyto růže se vyznačují krémovou barvou se žlutým podtónem a jsou velmi běžné na svatebních obřadech kvůli jejich spojení s manželstvím, ale jsou také docela běžné při pochmurnějších okamžicích života.

Symbolika: Nové začátky, růst a mír.

Žluté růže

Tyto růže barvy slunce vyzařují teplo a dobrou náladu. Mohou vypadat svěže a avantgardně v kombinaci s modrými květinami, jako modrá orchidej nebo modrými maceškami.

Symbolika: Přátelství, vřelost, radost, mládí, energie.

Jaké barvy růží máte nejraději vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články