fbpx

6 skvělých nápadů na tetování aneb jménům a datům už dávno odzvonilo

Tetování zdobí lidská těla již od pradávna. Dříve se jednalo o jakousi symboliku, která se však postupem času stala moderním trendem. V dnešní době se zase vrací do dob, kdy jím lidé projevovali své sympatie ke konkrétní věci. Nechte se inspirovat těmito nápady, se kterými nemůžete šlápnout vedle.

1. Malá tetování

Malá tetování patří mezi ty nejoblíbenější, a to jak u mužů, tak i u žen. Vypadají skvěle téměř kdekoliv na těle, a navíc se dají snadno skrýt. Nemusí být hned všem na očích, mnohdy zaujme jen malý detail, ať už v podobě citátu nebo obrázku.

Jednoduchá tetování

Jednoduchá tetování jsou charakteristická svými ostrými liniemi a jednoduchou škálou barev. Tento typ se také vyznačuje čistým a elegantním designem, díky němuž se stalo velmi oblíbené. Pokud se tedy řadíte mezi muže, pro něž je elegance důležitá, jen do toho.

Šelmy jsou stále v kurzu

Tygří tetování stále nevyšlo z módy, zřejmě proto, že pro muže symbolizuje divokou a odvážnou osobnost. Tyhle velké kočky si oblíbili zejména alfa samci, aby ukázali světu svou vnitřní sílu a moc.

Tetování v podobě kompasu

Všimli jste si, že námořníkům ve filmech nechybí tetování v podobě kompasu? Je to proto, že dávní námořníci věřili, že toto jim přinese štěstí, úspěšně zvládnou plavbu a pomůže jim bezpečně se vrátit domů. Jestliže milujete dobrodružství a cestování, kompas je ideální, už i z toho důvodu, že vás vždy udrží na správné cestě.

Andělské vzory

Symbolika anděla nebo jeho křídel se netýká jen žen. Anděl je jakýmsi ztělesněním naděje a nevinnosti a může mít mnoho symbolických podob. Andělská křídla nebo svatozář mohou uctít památku na milovaného člověka nebo symbolizovat ochranu před zlými vlivy.

Smrtka je stále v kurzu

Možná vás na první pohled tetování smrtky vyděsí, ale věřte, že jde o zcela nevinnou a reálnou symboliku. Smrtka totiž představuje kruh života, připomíná, že život a smrt jsou nevyhnutelné – proto by toto tetování mělo jeho nositeli připomínat, že každý den je třeba si užívat, jako by byl poslední.

Zdroj foto: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články