fbpx

Co by nemělo chybět sportovnímu fanouškovi 

Fandění na sportovních utkáních a oblíbeným týmům má u nás dlouholetou tradici a je tím více intenzivnější, čím větší význam dané utkání má. Lidé se mu věnují na různých místech – nejen doma u přenosu v televizi, ale také v hospodě nebo přímo na stadionu (či jiném prostředí, kde utkání probíhá).

U opravdu významných sportovních soutěží, jak jsou především mistrovství světa v oblíbených zimních či letních sportech, kde o titul soupeří týmy národní reprezentace, se dokonce můžeme setkat s fanděním na náměstí velkých i menších měst, kde se velké skupiny fanoušků schází před plátny a vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

A svátkem každého fanouška je návštěva velkého stadionu pořadatele takového mistrovství. Zejména u takových příležitostí by se měl správný fanoušek vhodně vybavit, víte, co všechno potřebuje?

Co by nemělo chybět ve výbavě fanouška

Ačkoliv se může zdát, že se nejedná o nic zásadního, skutečně zapálení fanoušci si dávají záležet na tom, aby patřičně projevovali svůj postoj ke svému oblíbenému týmu či sportovci. Fandění má svou vlastní kulturu, náležitosti a také vybavení. Zde je pár věcí, které byste si měli pořídit v případě, že se chystáte fandit na větším či menším ale opravdu důležitém utkání.

Oblečení či doplňky v barvách nebo s motivy týmu

V současné době je možné se vybavit velmi pestrou paletou takovýchto předmětů. Běžně se jedná například o dresy (zejména u kolektivních sportů, kde se standardně nosí), trička, mikiny apod. Z doplňků jsou to především šály, klobouky, čepice, či potítka. Správný fanoušek si vybírá velké věci, které jsou dobře vidět. U zápasů na národní úrovni se často využívají velké vlajky a neotřelými doplňky bývají paruky nebo velké rukavice na fandění.

Transparenty a barvy na obličej

Transparent s fanouškovským nápisem si můžete klidně vyrobit, důležité je, aby na něm bylo jasně patrné, co jím chcete sdělit. Pokud si s ním chcete vyhrát, můžete si nechat transparent vytisknout se speciálními motivy, které budou opět ladit s barvami týmu.

Transparent si připravte takový, aby se vám dobře nesl, držel a snadno jste ho mohli odložit. Vedle velikých nápisů na papíru můžete svou oblibu týmu vyjádřit také pomalováním obličeje – k tomu se využívají klasické barvy na obličej, které jsou obvykle k dostání v obchodech s party programem či obecně kostýmy.

Vybavení zvukového charakteru

Nedílnou součástí fandění jsou hlasité projevy souhlasu či nesouhlasu s tím, jak se utkání vyvíjí. Pro lepší efekt si fanoušci často pořizují speciální vybavení, jako jsou řehtačky či trumpety na fandění. Ty mohou být rovněž vyvedeny v barvách týmu nebo se specifickými motivy, jež odpovídají jeho logu či názvu a jsou k dostání v různých velikostech, a tedy i intenzitě vyluzovaného zvuku.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články