fbpx

Smart casual aneb Když oblek není podmínkou

smart casual oblečení

Obleky. Společenská obuv. Kravaty. Košile. Nažehlené límečky. To máte slušný součet, o kterém se neustále bavíme. Ale co takhle trochu zvolnit a podívat se na odlehčenější formu zvanou smart casual? Zapomeňte na oxfordky, nastal čas vytáhnout mokasíny!

Co to je smart casual?

Smart casual představuje nedbalou eleganci, kterou užijete jak v byznysovém prostředí, tak na neformálních akcích. Osobně ještě dodávám, že smart casual je sympatická varianta pro volný čas. Žádný oblek, ale ani žádné tepláky a vytahané triko.Kam se hodí?

Smart casual využijete při obchodních schůzkách, ve firmách, ale také na vernisážích a při odpoledních aktivitách, jako je setkání s přáteli. Důvodem, proč jsem výše zmínila právě i volný čas, je elegance. Smart casual v sobě nese určitou úroveň. Jak se říká, šaty dělají člověka. Bohužel to je pravda. Podle oděvu s vámi lidé často jednají. Proto volba smart casual pro volný čas může pozvednout vaši osobní vizitku a prestiž.

Gentleman v teplákách?

Jiná situace samozřejmě nastává, pokud se chystáte pracovat v dílně nebo na zahradě, či vyrážíte za sportem. Pokud však jdete ke známým na kávu nebo jedete na nákup v ošlapaných teniskách, teplákách a vybledlém starém triku, neděláte dobrý dojem.

Co není smart casual?

V případě smart casual se nenosí obleky ani společenská obuv, jako jsou oxfordky nebo derby. Mezi zcela nevhodnou obuv se řadí tenisky a sandály. U džínů a triček buďte opatrní. Příliš křiklavá trička s nápisy a divokými potisky nikoho neuchvátí a do tohoto stylu se vůbec nehodí. Džíny s dírami, šisováním nebo nášivkami se vůbec nehodí. Kravaty a motýlci do smart casual také nepatří. Výjimkou je originální motýlek, který by podpořil vaši jedinečnost. Ale pokud si tím nejste jisti, nechte ho doma.Takhle se to nosí!

Boty

Ideální jsou mokasíny nebo nazouvací slip-on boty. V nouzovém případě si vystačíte i se společenskou šněrovací obuví, ale není to vhodné. Takové boty jsou příliš formální a ruší celkový vzhled.

Košile a trička

V případě košil a triček máte mnohem volnější ruce. Bez skrupulí zalovte mezi barevnými košilemi se vzory, strakatými obrazci třeba i z neobvyklých materiálů. U triček se však naopak držte spíše při zemi. Jednobarevná trička z kvalitních materiálů hravě zastoupí košili.

Blazer

Volnočasové sako je skvělou volbou, pokud počasí nepřeje a vy potřebujete horní vrstvu oblečení. Jeho velkou výhodou je, že dobře vypadá jak s decentními džínami, tak například s kalhotami chinos. S barvami se vůbec nemusíte držet zpátky. Ba naopak. Klidně si vyberte i nějaký netradiční vzor, který podpoří vaši osobitost.

Kalhoty

Džíny jsou v pořádku za přepokladu, že se vyhnete veškerému zdobení. Jednobarevné džíny rovného střihu jsou ideální. Ještě lepší volbou jsou však kalhoty chinos. Jsou pohodlné a vyrábějí se z příjemných přírodních materiálů, takže vám v nich nebude přílišné horko ani v letních měsících.Na co si dát pozor?

  • Nezapomínejte na prvek „smart“. S barvami to tedy nepřehánějte, ať si vás někdo nesplete s cirkusovým stanem. Vždycky si vyberte jen pár odstínů.
  • S krátkými rukávy nakládejte opatrně. Někde jsou ještě přípustné, jinde už ne.
  • V případě triček volte spíše střihy na tělo. Příliš volná trička jsou ležérní a postrádají eleganci.
  • Každý kousek vám musí padnout. Nic nezkazí první dojem, jako nepadnoucí oblečení. Příliš malé nebo velké kousky vám prokáží spíše medvědí službu.

Čemu dáváte přednost vy, pánové? Je to klasický oblek se vším, co k němu patří a doma se s chutí oblékáte do oněch tepláků. Nebo je smart casual vaše gusto a nedáte na něj dopustit? Podělte se s námi o své postřehy ohledně smart casual, jsme zvědaví.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články