fbpx

8 tipů, jak být oblíbeným hostitelem: Hosté se jen pohrnou

Čekáte návštěvu, na poslední chvíli pobíháte po bytě a chystáte jídlo. Na sobě otrhané tepláky a vytahané triko. Pes se vám motá pod nohama a zvonek už drnčí. To je průšvih. Pravděpodobně si návštěvu moc neužijete, protože jste mnoho věcí nestihli. Dneska se podíváme na to, jak být skvělým hostitelem, kterého si hosté oblíbí.

1) Připravte svůj domov na návštěvu

Má vaše návštěva malé děti nebo přijde se svým milovaným psem? Připravte na to svoje obydlí předem. Ujistěte se, že dítko nemá co rozbít a pes nic nerozkouše. Pokud víte, že vás navštíví vegetarián, připravte lahůdky, na kterých si pochutná i on. Zkrátka, ujistěte se, kdo že to k vám přijde a podle toho se zařiďte.2) Mějte dostatek jídla i pití

Není nic horšího, než když v průběhu příjemného večera dojde pití nebo jídlo. Buďte dobře zásobení za každé situace. Těch pár sáčků chipsů navíc se ztratí a rozhodně tím nic nezkazíte. Velkou výhodou je, pokud máte k dispozici rozvoz jídel. Jsou to zadní vrátka, kdy návštěva nebude trpět hlady a vy nemusíte řešit převeliké zásoby.

Přečtěte si, jak konzumovat ananas, hamburger nebo ústřice. Blýskněte se před svými známými a společně si pochutnejte.

3) Znejte správné mravy

Ať jsou návštěva vaši blízcí přátelé nebo jen známí z firmy, dejte si záležet na slušném vychování. Nestrkejte a vyhněte se nepatřičným poznámkám. Za každé situace buďte slušní a nenačínejte témata, která vedou k hádkám. Ať je to politika, náboženství, peníze, výchova dětí a další. Co člověk, to názor a nikdy nenajdete jedinou pravdu. Respektujte svou návštěvu.

4) Ujistěte se, že každý ví, kam jít

Jakmile návštěva dorazí, seznamte ji s místnostmi, které by mohla potřebovat. Patří sem koupelna (PS: Pokud chcete ještě oslnit svou návštěvu, vyberte si také nádhernou koupelnovou sestavu na Interion.cz), toaleta, kuchyně a obývací pokoj. Vyhnete se pak tomu, že návštěva celá zrudlá vstává a šeptem se vás ptá, kde že máte ten záchod. Ne, že by to ostatním uniklo. Když každý ví, kam jít, jednoduše se zvedne a odejde. Žádné nepříjemné momenty. 5) Mějte časovou rezervu

Jste domluveni na určitý čas, ale to nic neznamená. Někdo chodí dříve, jiný zase pozdě. Počítejte se vším a vyhněte se trapné situaci. Jak? Jednoduše buďte v předstihu. Mějte jídlo, posezení i další věci připravené předem. Ideálně půl hodiny před domluveným termínem. V klidu si tak stihnete zkontrolovat oděv i pohoštění.

6) Mějte všechno přichystané a počítejte s neobvyklostmi

Máte doma zvíře, ale vaše návštěva má alergii na srst nebo je jí zvíře v místnosti nepříjemné? Mějte k dispozici prostor, kam svého mazlíčka můžete po dobu návštěvy nebo konzumace jídla přemístit. Stejně tak počítejte s tím, že vy možná doma chodíte bos, ale vaše návštěva touží po papučích. V letních měsících tolik nelpěte na zvycích a pozvěte návštěvu v botách. Ušetříte si tím dost času.

7) Ujistěte se o dostatku

Během návštěvy se nezapomeňte ujistit, zda nikomu nic nechybí. Ale pozor na hranici. Nikdy nikomu nic nenuťte a nebuďte vlezlí. Je to nepříjemné. Nátlak nemá nikdo rád. Jedna otázka bohatě postačí. „Máte všechno?“ Pokud někdo strádá, včas se to dozvíte. Zároveň však nespoléhejte na to, že se každý ozve. Někdo bude mlčet a vyčkávat právě na vaši otázku. Takže ji nevynechávejte.8) Respektujte čas odchodu

Vyhraďte si na svou návštěvu dostatek času. Je nezdvořilé někoho vyloženě vystrkovat ze dveří se slovy, že ráno brzy vstáváte nebo máte svých hostů „plné zuby“. To je absolutně nepřijatelné. Pokud je vaše návštěva opravdu netaktní a nemá se k odchodu, využijte osvědčených a zdvořilých metod. Tu a tam koukněte na hodiny nebo na mobil. Z psychologického hlediska časté sledování času říká, že už je čas setkání ukončit.

Jak skvělým hostitelem jste vy, pánové? Podělte se s námi v komentářích o svoje zážitky s návštěvami.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články