fbpx

Jak se starat o svou pleť aby byla dokonalá? Kosmetické přípravky pro muže vám pomohou

Jak se starat o svou pleť aby byla dokonalá?

Zdá se vám péče o pleť příliš zženštilá a myslíte si, že pravý muž je cítit potem, myje se vodou z potoka a pánská kosmetika je pro něj sprosté slovo? Tyto názory jsou již zastaralé a moderní muži dobře vědí, že o svou pleť se musí dobře starat a vzít si příklad z ženského pokolení. Jen tak budete vypadat stále neodolatelně a pro své okolí mnohem atraktivněji. Které výrobky by ve vaší sbírce kosmetiky neměly chybět?

Na kosmetické výrobky své přítelkyně zapomeňte

Říkáte si, že nebudete investovat do produktů sloužících k péči o pleť a raději si půjčíte přípravky od své přítelkyně či manželky? Na to rovnou zapomeňte. Kromě toho, že ženy jsou na svou kosmetiku velice háklivé a často do ni investují nemalé částky, nejsou ženské produkty pro pánskou pleť zcela vhodné. Mužská pleť se totiž od té ženské liší. Proto jsou v nabídce produkty určené pánům a jejich pozitivní účinky na vaši pleť brzy zpozorujete.

Proč si musíte čistit pleť?

Schválně se zkuste zeptat své přítelkyně na to, která část péče o pleť je tou vůbec nejdůležitější. Odpoví vám, že samozřejmě čištění. Dokonale vyčištěná pleť je totiž naprostým základem. Pravidelným odstraňováním nečistot z pleti docílíte toho, že vaše pokožka bude již od pohledu zdravá a budete se díky tomu cítit ve svém těle příjemněji. K čištění pleti ale rozhodně nepoužívejte obyčejné mýdlo, které je po ruce, protože leží hned na umyvadle.  Místo toho sáhněte po speciálních čistících pěnách či krémech. Ráno a večer je podle návodu naneste na pleť a máte vyčištěno.

Denní a noční krém pro dokonalou hydrataci

Jakmile bude pleť vyčištěná, nezapomeňte na ni nanést denní či noční krém. Opět samozřejmě sáhněte po variantách pro muže. Krém vaši pleť hydratuje a udržuje ji pružnou a v perfektním stavu. Denní krémy obsahují také SPF faktory, které vás ochrání před sluncem. Noční krémy se postarají o dokonalou regeneraci. V případě, že na sobě již pozorujete první vrásky v oblasti očí, nebojte se aplikovat také speciální oční krémy.

Zbavte se odumřelých buněk a pleť řádně vydrhněte peelingem

Jednou za týden do své rutiny zařaďte také použití peelingu. Rychleji zbaví vaši pokožku odumřelých buněk a po jeho použití bude váš obličej ještě jemnější než obvykle.

Zklidňující voda po holení

Muži, kteří se pravidelně holí a nepěstují si vousy, by neměli zapomínat ani na zklidňující vody po holení. Právě po použití žiletky je totiž pleť citlivá a náchylná k zarudnutí a zaslouží si, abyste s ní jednali v rukavičkách.

Nezapomínejte na péči o vousy

Naopak pánové, kteří si pěstují vousy, by se měli zásobit speciálními produkty sloužícími k jejich údržbě. Neustále u sebe noste hřebínek na vousy a nezapomínejte k péči o ně používat pouze přípravky k tomu určené. Aby se vousům dobře dařilo a vypadaly zdravě, je důležité do nich pravidelně vmasírovávat také speciální oleje na vousy.

Trápí vás nedokonalosti pleti? Sáhněte po doplňcích stravy

Je vaše pleť příliš suchá, často je zarudlá a zkrátka a dobře by se dala označit za problematickou? Jestliže se jedná pouze o přechodný stav, který je způsoben například počasím, nebojte se sáhnout po doplňcích stravy. Kůži tak pomůžete zevnitř a dodáte ji potřebné minerály a vitamíny, které ji pravděpodobně scházejí.

Péče o pleť není rozhodně nijak komplikovaná ani časově náročná. Stačí si pořídit pár základních kosmetických produktů a pravidelně je používat. Uvidíte, že jakmile si na svou kosmetickou rutinu zvyknete, nepřijde vám to nijak zvláštní a hlavně brzy zpozorujete pozitivní výsledky na svém obličeji. Rozmazlujte svou pokožku a věnujte ji péči, kterou si zaslouží. Nebudete toho litovat.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články