fbpx

Jak vám masáž může pomoci? Najděte tu pravou!

Jak vám masáž může pomoci? Najděte tu pravou!

Není žádnou výjimkou, že po celém dni stráveném za monitorem býváme pořádně ztuhlí! Pak se ještě skláníme nad mobilem, čteme si knihu a když to vyjde, jdeme si zasportovat. Poměr mezi pohybem a sedavým zaměstnáním je značný. Pojďme se společně podívat na druhy masáží. Se ztuhlými svaly si hravě poradí!

Aromamasáž

Aromamasáže jsou velmi příjemné. Masér či masérka nám namíchá vlastní koktejl hned několika éterických olejíčků, které nám zkrátka sednou. V místnosti je přítmí a hraje relaxační hudba. Cílem masáže je uvolnit nejen ztuhlé tělo, ale i znavenou a přepracovanou mysl. Éterické olejíčky jsou vždy přírodní a neobsahují žádné chemické látky. Věděli jste, že různé vůně různě působí na naši psychiku? Jakou si vyberete vy?Breussova masáž

Breussova masáž si hravě poradí s širokým spektrem problémů s páteří. Ať vás trápí bolest mezi ploténkami, samotné obratle nebo ztuhlá záda. Během masáže se záda zahřívají a jemnými pohyby se uvolňuje ztuhlá oblast. Masáž si dovede poradit jak s fyzickými, tak s vnitřními bloky.

Klasická masáž

Klasické masáže nejsou omezené na jedinou oblast. Namasírují nám nohy, ruce, záda, krk nebo uleví od migrény. Cílem masáže je rozproudit krev v těle a uvolnit ztuhlé tělo. Masáží se do tkání vrací citlivost a my pociťujeme uvolnění. Zároveň se probouzí lymfatický systém, který je nedílnou součástí pro zachování našeho zdraví. Masáží se mimo jiné vyplavuje značné množství endorfinů.

Reflexní masáže

Reflexní masáž má svůj původ už ve starověké Číně, Indii a ve Vietnamu. Je prokázáno, že plosky našich nohou jsou propojeny se všemi orgány v těle. Každá část chodidla odpovídá jinému orgánu. Reflexní masáž dokáže skrze masáž reflexních bodů na chodidlech léčit různé nemoci. Reflexní masáž se dokonce považuje za jednu z nejúčinnějších metod jako prevence proti vzniku chorob.Shiatsu

Shiatsu se soustředí na vědění o akupunktuře. Během masáže s námi masér různě třese, šťouchá do nás, otáčí nás nebo tlačí na různé partie. Masér pracuje jak prsty, tak lokty, koleny, dlaněmi nebo dokonce chodidly. Masáž spojuje jak fyzické léčení, tak duševní stav. Masér nám po masáži nejspíše doporučí, abychom po zbytek dne už nic namáhavého nedělali. Masáž totiž v těle spouští proces hojení. Jak se tedy říká: „To chce klid a nohy v teple, paní Müllerová!“ 

Thajská masáž

Thajská masáž se opírá o jógu i akunpunkturu. Ačkoli výjev může vypadat až násilně nebo děsivě, masáž je očistným procesem duše i těla jak pro maséra, tak pro masírovaného. Thajské masáži se také často přezdívá jógová masáž. V sestavě celé masáže najdeme řadu prvků z hatha jógy. Věděli jste, že masáž může trvat až 3 hodiny?

Nestíháte masáž? Udržujte svoje tělo fit průběžně

Choďte bos nebo noste barefoot bot

Budete tak masírovat své plosky nohou samovolně. Navíc to přispěje k pocitu štěstí. Jen to zkuste. Brouzdat se bos ranní rosou nebo si jít zaběhat na sportovní hřiště bez bot je velmi příjemné.

Mějte kvalitní pracoviště

I když pracujeme z domu, cestujeme nebo sedíme v kanceláři, zařiďme si pohodlné pracovní prostředí. Žádné hrbení, krčení nebo ohýbání. Pracujme tak, abychom zbytečně nesklápěli hlavu a nehrbili záda. Uleví se nám.

Když to jde, choďte pěšky

To souvisí s bodem o bosochůzi. Choďme pěšky a bos. Srovnáme si záda, protáhneme celé tělo a namasírujeme si nohy. Není nic lepšího! Ale pozor, netáhněme s sebou v jedné ruce těžkou pracovní tašku s notebookem a hromadou papírů. To se nám moc dobře nepůjde.

Pravidelně se věnujte sami sobě

Uklidněná mysl je základ pro spokojený život i pro úspěšný den. Naučme se, jak uvolnit svou mysl.

A co vy, pánové? Chodíte pravidelně na masáže nebo si dopřáváte uvolnění těla i mysli jinými způsoby? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články