fbpx

Jak vybrat trekové boty, které s vámi zvládnou cokoliv?

Trekové boty jsou nezbytnou výbavou každého, kdo rád podniká výlety do přírody a chce chodit bezpečně a pohodlně. Jen správně vybraná a padnoucí treková obuv poskytuje pro nohu dostatečnou oporu, aby se neničila klenba a nehrozilo zranění. Jak vybrat trekové boty, které skutečně vydrží a budou vám dobře a dlouho sloužit?

Jaké výlety podnikáte

Volbu obuvi je třeba přizpůsobit tomu, jak často někam vyrážíte a co od bot očekáváte. Jestliže se řadíte mezi příležitostné turisty, kteří jen občas vyrazí na nějakou delší túru, najde u vás využití především nízká treková obuv. Je lehčí, pohodlnější a na nějaké menší kopečky a trochu vlhka úplně postačí. Pokud naopak zdoláváte velehory, milujete několikadenní přechody a na túrách jste častěji než doma, budete potřebovat skutečně kvalitní obutí, které je i voděodolné, pevně drží nohu a padne vám jako ulité. Tyto podmínky splňuje například treková obuv Garmont. Vždy ale záleží na vašem pocitu při zkoušení.

Kůže nebo textil

To je časté dilema. V kategorii skutečně kvalitních bot jednoznačně vede kůže, protože déle vydrží, jen tak se neprodře a udržuje nohu v teple a v suchu. Je však třeba o ni umět správně pečovat. Textilní boty jsou oproti tomu lehčí, ale hodí se spíše pro méně náročné chodce.

Ochranná membrána

Ta hraje také velmi důležitou roli. Jedná se o vnitřní část boty, která zaručuje efektivní odvod potu, ale zároveň dovnitř nepustí vlhkost ani déšť. Asi nejznámější je Goretex, můžete se ale setkat i s jinými výrobci – klíčové je, aby tam nějaká funkční membrána byla.

Bez vyzkoušení ani ránu

Zcela nezbytné je si botu řádně vyzkoušet. Musí dokonale padnout. Nekupujte boty přes internet, ale raději zajděte do kamenného obchodu. Boty Keen pořídíte také na Slovensku nebo v Česku, a proto nemusíte dělat žádné kompromisy. Nesoustřeďte se na značku, ale na to, jak vám bota na noze opravdu sedí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články