fbpx

Odpočinek ve jménu Orientu

Odpočinek ve jménu Orientu

Milí pánové, kdy jste si naposledy doopravdy odpočinuli? Vypnuli svou mysl, odpojili se od internetu, dali si pohov od všech starostí a problémů a doopravdy relaxovali? Vzpomenete si, kdy to bylo? Dneska se podíváme na několik způsobů odpočinku, které mají blízko k Dálnému východu.

Proč právě orientální způsob odpočinku?

Jak víme, existuje celá škála možností, jak si odpočinout. A každý také preferujeme něco jiného! Cílem dnešního článku je nabídnout vám alternativu k běžným způsobům načerpání energie. A možná, že právě metody níže pro vás budou jako stvořené! Co si vybavíte pod pojmem Japonsko? Pro někoho je to rýže, pro jiného lahodný čaj, pro dalšího jídelní hůlky, feng-shui nebo nádherné zahrady s majestátními keři a růžovými kvetoucími třešněmi.Lahodný čaj pro vitalitu, zdraví a duševní pohodu

Vybavili jste si svůj sáčkový Teekanne ovocný čajík? Ale kdeže! Mám na mysli kvalitní sypaný čaj. Ať je zelený, bílý, černý nebo žlutý. Každý si přijde na to své. Každý čaj se pyšní jedinečnými vlastnostmi, které příznivě ovlivňují jak fyzické zdraví, tak duševní stav. Hledáte parťáka pro poklidné posezení a urovnání své mysli? Sáhněte po kvalitním sypaném čaji.

Příjemná kniha pro rozvolnění stresu a nepříjemných myšlenek

S knihami je to někdy těžké. Mají nás rozvinout, ale také pobavit. V dnešní uspěchané době chceme stihnout všechno. Ale ono to nejde, že? Tady se, pánové, zastavme. Pokud jde o odpočinek, vřele vám doporučuji knihy, které se netýkají osobního rozvoje. Najděte si příjemnou „příběhovku“ a alespoň na okamžik zapomeňte, že budujete své osobní impérium.Cvičení pro uvolněné tělo i mysl

V asijských zemích existuje nespočet různých sportů a cvičení. Že jde většinou o bojové umění? To ano, ale… Má to své benefity. Procvičíte tělo, zlepšíte kondici, protáhnete svaly a naučíte se lépe soustředit, a tím zapomenete na své obvyklé trable. Zkrátka si odpočinete a dokonale se vybijete! Že je to pro začátek příliš těžké? Zkuste třeba jógu! Věděli jste, že existují lekce speciálně tvořené pro muže?

TIP: Podívejte se, na další způsoby odpočinku, které sestavil Honza.

Meditace pro objevení svého já, načerpání energie i posílení zdraví

Nechce se vám cvičit a dalšího pohybu máte plné zuby? Naprosto vám rozumím a přicházím s alternativou, kterou si zamilujete. Vsaďte na meditaci! Je to ideální pomůcka pro všechny. Dobu strávenou prodýcháváním a uvolněním svého těla a mysli můžete věnovat jakkoli dlouhou dobu. Navíc si vyberete mezi vlastní a řízenou meditací. Nevíte, jak začít a zda vůbec udržíte pozornost? Pro začátek zkuste řízenou meditaci. Určitě se najde takový způsob, který vám bude vyhovovat. Meditace navíc přináší pozitivní výsledky už po jednom kvalitně stráveném prodýchávání.Posezení v zahradě pro načerpání energie a rozmluvu se sebou samým

Pamatujete na ty nádherné zahrady s bonsajemi a růžově kvetoucími třešněmi? Takových sice v České republice mnoho nemáme, ale vlastní ráj si můžete vytvořit přímo na své zahradě nebo doma. Objevte kouzlo zeleně a pravidelně choďte do přírody. Ideálně svůj domov zaplňte rostlinami a na zahradu se nebojte zasadit nějaký krásný strom.

Uvědomělý způsob zdravého stravování

Posledním bodem je jídlo. Kdy jste si naposledy dali kvalitní domácí stravu, která nepocházela z fast foodu nebo z firemní jídelny? Dopřejte si dobré jídlo a nehltejte! Nejlepší variantou je pokrm, který obsahuje alespoň trochu zeleniny nebo luštěnin, díky kterým doplníte vitamíny, minerály a energii.

Jaký způsob relaxace preferujete vy, pánové? Dáváte přednost zavedeným metodám v podobě sauny a masáže nebo rádi objevujete něco nového?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články