fbpx

Jak zkrotit husté a nepoddajné vlasy?

Téma „pleš a plešatění“ je téměř na denním pořádku, ovšem co takové extra husté či kudrnaté vlasy? Pokud patříte mezi ty, kteří se ráno probudí a dlouhý čas stojí před zrcadlem, aby zkrotili své nepoddajné vlasy, inspirujte se následujícími radami. Dozvíte se, jaké přípravky jsou pro jednotlivé typy vlasů vhodné a jaký zvolit střih, abyste si ušetřili spoustu práce.

Husté vlasy

I když vám husté vlasy jistě závidí mnoho mužů, přesto netuší, že i příliš husté vlasy dají pořádně zabrat. Je totiž velkým problémem jejich poddajnost a objem. Mezi nejideálnější účesy patří ty kratší, s dlouhými vlasy nic víc než klasický culík nevymyslíte. Pomoci od té tíhy na hlavě vám zčásti může váš kadeřník, kdy vlasy prostříhá efilačními nůžkami. Vyhněte se také fénování a raději nechte vlasy přirozeně uschnout – fénem byste objem ještě více zvětšili.

Produkty na husté vlasy

Co se týká produktů na husté vlasy, rozhodně se vzdejte pěny, která často objem zvětšuje. Vybírat byste měli takové produkty, které vlasy zafixují bez toho, aniž by jim dodaly objem. Vosky nebo různé pasty na vlasy jsou ideální volbou, ovšem pozor, nepřežeňte to s množstvím, z čerstvě umytých vlasů by se mohla stát mastná přilba. Nezbytností je také kvalitní hydratační šampon, který docílí toho, že se vlasy přestanou vysoušet. Kondicionéry jsou také skvělým pomocníkem při zkrocení vaší husté hřívy, po jejich použití budou vlasy mnohem uhlazenější a poddajnější.

Tip: Marocký nebo taky arganový olej je pro husté vlasy vynikající, protože je hydratuje a při dlouhodobém používání může dokonce změnit jejich strukturu a zjemnit je.

Vlnité vlasy

Většina mužů se může pyšnit mírně vlnitými vlasy, což je značka ideál. Stejně jako kudrnaté vlasy, i ty vlnité mohou působit objemně a také často reagují na počasí – zejména při vyšší vlhkosti, kdy výrazně nabírají na objemu. Tento typ vlasů se často zacuchává a kvůli nesprávnému střihu je s nimi těžké pořízení.

Zvolte správný střih

Mezi nejlepší účesy vlnitých vlasů pro muže patří tzv. podstřih, kdy jsou boky a zadní část výrazně zkráceny a ponechána delší část je pouze nahoře hlavy. Dobrou volbou také je patka, kdy ofina padá do čela, nic nepokazíte ale ani volným rozcuchem ve stylu Harryho Stylese ze skupiny One Direction. Záleží pouze na vás, jaký střih zvolíte, ovšem pamatujte, že čím jsou vlasy delší, tím jsou vlny výraznější a vlasy se stávají méně poddajné.

Jestliže se můžete pyšnit dlouhými vlasy, úprava je velmi jednoduchá. Nosit je můžete jak v culíku, tak drdolu nebo volně rozpuštěné. Abyste se s nimi ráno domluvili, doporučujeme je na noc svázat do culíku.

Produkty na vlnité vlasy

Existuje nepřeberné množství produktů pro muže s vlnitými vlasy, jen musíte najít ten pravý. Abyste vlasům dodali trochu šmrnc, vyzkoušet můžete mořskou sůl, lak na objem, lesklý gel či vosk. Vlny můžete zvýraznit pomocí přípravků k tomu určených, v opačném případě pro redukci vln sáhněte po sérech proti krepatění vlasů. A když vás vlny omrzí, nic vám nestojí v cestě použít žehličku na vlasy.

Kudrnaté vlasy

Je značný rozdíl mezi lehce vlnitými a kudrnatými vlasy. Struktura kudrnatých vlasů je často hrubší a nedochází k důkladné hydrataci. Abyste eliminovali množství kudrlinek, můžete zvolit účes tzv. moptop nebo vlasy pouze pořádně prostříhat.

Produkty na kudrnaté vlasy

Volba produktu je pro kudrnaté vlasy klíčová, hlavní roli hraje hydratační šampon a arganový olej. Také výběr hřebene je velmi důležitý, vybírejte ten, který je přímo určený pro kudrnaté vlasy.

Zdroj foto: freepik.com

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články