fbpx

I káva má své trendy! Toto jsou ty nejoblíbenější roku 2022

Mnoho z nás si ráno bez šálku kávy nedovede představit. Někdo má rád kávu černou, silnou, jiný dá přednost zase kávě s mlékem. Ovšem v přípravě kávy se meze nekladou, a proto, pokud vás obyčejná káva nudí, můžete si připravit něco obzvláště netradičního. 

Rostlinná káva

Tzv. rostlinný trend není žádnou novinkou a faktem je, že suroviny rostlinného původu se těší stále větší oblibě. Většina z nás si kávu nedovede představit bez mléka, ovšem už jste měli kávu například s mlékem mandlovým? Rostlinná káva je tedy káva bez živočišného mléka, to je nahrazeno mlékem rostlinným, ať už s mandlovým, sójovým, ořechovým, kokosovým, ovesným, rýžovým nebo dokonce hrachovým mlékem. Zajímavé je, že s každým druhem rostlinného mléka je káva naprosto originální, její chuť je pokaždé jiná.

Ledová káva

Velkým hitem je káva tzv. cold brew, což je káva, která vůbec nepřijde do styku s horkou vodou. A právě to je ten rozdíl mezi klasickou ledovou kávou a studeným cold brew. Nevýhodou však je její dlouhá příprava, která často zabere až 24 hodin. Základem je velmi pomalé louhování ve studené vodě, která je navíc filtrovaná. Tímto způsobem z kávy získáte její nejvýraznější chutě a vůně.

Káva s alkoholem

Kombinace alkoholu a kávy je naprosto běžnou záležitostí, a i když tento mix existuje pěknou řádku let, stále se těší velké oblibě a patří mezi nejvyhledávanější kávové nápoje. Klasickou je irská káva, do níž se přidá kvalitní irská whisky. Bohužel, stále je u nás v ČR spousta podniků, kteří přípravu kávy odfláknou, a tak místo dokonalého kávového požitku vám na stůl předloží obyčejnou kávu s panákem whisky.

Možná jste už slyšeli o kávě rakouské, kterou tvoří třešňovice, slivovice nebo dokonce rum. Třešničkou na pomyslném dortu je skutečná třešeň.

A asi nejoblíbenější kávou u nás je káva vídeňská, kterou si mnoho z nás zamilovalo kvůli vaječnému koňaku. Častou chybou však je, že namísto dokonale vyšlehané pěny z mléka se káva dozdobí obyčejnou sprejovou šlehačkou z obchodu.

Za vyzkoušení rozhodně stojí koktejl tzv. Espresso Martini, kdy za celým tímto kávovým skvostem stojí důkladné promíchání silného espressa, kvalitní vodky, kávového likéru, cukrového sirupu a kostek ledu v shakeru.

Káva s nealkem

Sociální sítě jsou plné fotografií káv doplněných o nealkoholické nápoje. Tyto kávy mají velkou výhodu, dokonale osvěží v horkých letních dnech, které právě zažíváme. Mezi nejznámější a nejoblíbenější patří káva v kombinaci s tonikem. Nealko káva je velmi jednoduchá, vložte do sklenice pár kostek ledu, zalijte tonikem, silným espressem a dozdobte citronem. Pokud si chcete kávu trošku okořenit, přidejte zázvor. Kávu můžete také kombinovat obyčejnou minerálkou nebo dokonce Coca Colou.

Káva s citronem

Káva s citronem možná zní prapodivně, ale věřte, že její účinky jsou mnohdy až zázračné. Tato káva totiž dokáže utlumit silné bolesti hlavy, a pokud se snažíte shodit pár přebytečných kil, rozhodně byste ji měli zařadit do svého pitného režimu.

Proteinová káva

Ve světě fitness zažívá káva tzv. proffee velký boom. A o co že se to vlastně jedná? Název proffee v sobě ukrývá kombinaci kávy a proteinového prášku, čímž z kávy udělal zdravý nápoj, který vás nejen vzpruží, ale také vám pomůže při budování svalů a zdraví kostí.

Káva Dalgona

Už jste vyzkoušeli kávu zvanou Dalgona? Pokud ne, měli byste to rychle napravit. Tento asijský mok je charakteristický svým dvoubarevným vzhledem, který tvoří speciální kávový krém a mléko. Princip tkví v dlouhém šlehání ingrediencí jako je instantní káva, cukr a voda, a to vše v poměru 1:1:1. Jakmile vám vznikne tuhý krém, vložte ho do sklenice s ideálně studeným mlékem.

Jaká káva je vaše nejoblíbenější?

Zdroj foto: freepik.com

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články