fbpx

Jaký význam mají květiny a jejich barvy aneb jakou darovat své vyvolené?

Chcete své partnerce vyjádřit city a nevíte, jak jí to přesně říct? Pomozte si květinou! Každá s sebou totiž nese jiný význam. Buďte citliví a překvapte svou ženu tou pravou květinou. Jednotlivé květiny mají různé významy a symboliku, která se může lišit v různých kulturách a historických obdobích. Jaké jsou nejčastější květiny?

Růže

Nejběžnějším a nejslavnějším významem růže je spojování s láskou a romantikou, zejména v západní kultuře. Jaký význam mají růže dle jejich barvy?

Červená – Červené růže jsou symbolem romantických citů a jsou často dávány jako výraz něžnosti a vášně v partnerských vztazích.

Barevná – Růže různých barev mohou vyjadřovat různé druhy emocí. Růžové růže, například, jsou často spojovány s obdivem, úctou a něžnou láskou. Žluté jsou symbolem peněz a práce, oranžové symbolem uznání.

Bílá – Bílé růže symbolizují čistotu, nevinnost a nový začátek. Jsou často používány na svatbách a k událostem spojeným s novým začátkem.

Modrá – Modré růže symbolizují důvěru a věrnost. Jsou spojeny s výrazy loajality a přátelství.

Černá – Černé růže nebo růže tmavé barvy jsou spojeny se smutkem a ztrátou a jsou často používány na pohřbech nebo jako výraz kondolence.

Tulipán

Tulipány jsou často spojovány s dokonalou láskou. Jsou symbolem nejen romantické lásky, ale také ideálního vztahu mezi partnery. Různé barvy tulipánů mohou vyjadřovat různé druhy emocí. Jaké jsou jejich významy?

Červená – Červené tulipány obvykle symbolizují vášnivou lásku a náklonnost.

Růžová – Růžové tulipány jsou často spojovány s romantickou láskou a něhou.

Bílá – Bílé tulipány mohou být použity jako symbol omluvy nebo lítosti. Jsou spojovány s čistotou a upřímnými úmysly.

Žlutá – Žluté tulipány vyjadřují díky a uznání. Jsou často dávány jako projev vděčnosti.

Oranžová – Oranžové tulipány symbolizují veselí, radost a štěstí. Jsou často používány k oslavě a povzbuzení.

Fialová – Fialové tulipány jsou často spojovány s elegancí a krásou. Jsou symbolem luxusu a noblesy.

Levandule

Levandule je často spojována s klidem, relaxací a uklidňujícím účinkem. Je využívána v aromaterapii a esenciálních olejích pro své relaxační vlastnosti. Také levandulový čaj nebo vonné polštáře s levandulí jsou oblíbené pro podporu dobrého spánku a snížení stresu.

Levandule má příjemnou vůni a je často používána pro své osvěžující vlastnosti. Její vůně může pomoci odstranit nepříjemné pachy a zanechává pocit čistoty. Je také považována za symbol lásky a něhy. Může být dávána jako výraz něžných citů v romantických vztazích.

V některých kulturách byla levandule spojována s duchovním uctíváním a používána při rituálech nebo obřadech. V minulosti byla používána také k ochraně a byla spojována s vírou a nadějí na lepší budoucnost.

Lilie

Lile jsou považovány za květiny, které vyjadřují krásu a eleganci. Když je dáváte jako dárek, může to znamenat, že ctíte krásu a vznešenost obdarovávané osoby.

Bílá – Bílé lilie jsou často spojovány s čistotou, nevinností a neposkvrněností. Jsou používány na svatbách a jiných událostech, které symbolizují nový začátek a čistý, nezkažený vztah. Tyto květy všeobecně vyjadřují důvěru a oddanost v lásce. Darování lilie může symbolizovat, že máte pevnou víru ve svůj vztah a vážíte si ho.

Růžová – Růžové lilie jsou často spojovány s něhou a náklonností. Vyjadřují něžné city, které máte k někomu blízkému.

Orchidej

Orchideje jsou symbolem krásy, elegance a luxusu. Jejich unikátní tvary a vzory na květech je činí velmi ceněnými květinami. Vyjadřují výjimečnost, jsou tak považovány za květiny pro jedinečné a výjimečné osoby. Tak jsou spojovány s noblesou a rafinovaností. Jsou tak často darovány těm, u koho chcete ocenit vkus a styl, ale zachovat při tom velký respekt.

Než se ale budete řídit seznamem, zjistěte si, jaké květiny jsou vaší drahé nejoblíbenější, abyste neudělali krok vedle.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články