fbpx

Oblékněte se do správných barev!

I muži by měli vědět, co jim sluší a co nikoli. Tomuto faktu nahrávají právě barvy. Na světě jich existuje plno a všechny jsou nádherné. Jak ale nějakou zvolit a nesáhnout vedle?Proč je kombinace barev důležitá?

Umění kombinovat barvy nenáleží pouze ženám. I muž by si měl být vědom toho, co si obléká a jak celkový dojem působí. Ladím či neladím? Mám květované šortky a kostkovanou košili v zářivých barvách se stejně šílenými ponožkami? Tento outfit je super. Ale leda tak na doma. Kombinování barev nám dodává šmrnc. Podporuje podstatu naší osobnosti a vyzdvihuje to, kým opravdu jsme.

Jak to poznáme?

Než vám představím konkrétní rady, jak barvy vybírat, seznámím vás se základním poznávacím znamením, že daný odstín pro vás není opravdu vhodný. Schválně si na sebe oblékněte zařivě žluté tričko. Pak zkuste červené, bílé a černé. Jak jste se ve kterém kousku cítili? Sebevědomě? Nebo jako malý školáček?

“Nejste školák, ale sebevědomý muž!”

Právě z tohoto důvodu se nespokojte jen tak s něčím. Pokud se cítíte sebevědomě a šťastně v tmavě modré, noste ji. Nenuťte se do něčeho jiného jenom proto, že se jedná o trend posledního týdne.Podle čeho si vybrat správnou barvu?

Oči

Prvním faktorem jsou oči. Například zeleným očím sluší khaki zelený odstín, černá, bordó nebo fialová. Modroocí mohou sáhnout po světle modrých kouscích, šedé nebo černé barvě. Hnědookým typům sluší oranžová nebo červená barva. Sáhnout můžete i po zářivě modré nebo mechově zelené.

Typ pleti

Možná to pro vás bude překvapením, ale druhy pleti se dělí na čtyři roční období. Jaro, léto, podzim a zimu. Každý typ má své specifikace a vystihuje jej něco jiného. O vašem typu rozhoduje barva vlasů a očí, pihy nebo bledost pokožky. Jarní typ by se měl vyhnout bledým nevýrazným odstínům. Vždycky volte pestré tóny, které vás rozzáří. Na odstínu barvy takřka nesejde. Osobnost letních typů nejlépe vynikne v odstínech zelené, modré nebo fialové. Protože se letní typy často vyznačují modrýma očima, tato barevná kombinace je pro ně výhodná jak z hlediska zabarvení očí, tak z hlediska typu pleti. Podzimním typům lichotí zemité tóny jako je například zelená, žlutá, hnědá nebo červená. Zimní typ je známý svou bledostí, modrýma očima a černými vlasy. Spadáte-li do této kategorie, sáhněte po černé, šedé nebo modré!Tělesná dispozice

V neposlední řadě je zásadním měřítkem tělesná proporce každého z nás. Já mám například silné nohy. Proto bych si na sebe nikdy neoblékla světlé nebo vzorované kalhoty. Stejně tak by se muži měli zamyslet, zda pro jejich mohutný trup bude vhodné bílé sako. Nebo jestli košile obepínající větší břich nutně musí obsahovat vzor. Nezapomínejte, že barvy mají moc zviditelňovat přednosti a skrývat nedostatky. Využijte toho.

 

Řídíte se nějakými pravidly při výběru barev nebo dáte jen svůj pocit? Do jakých barev se nejčastěji oblékáte?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články