fbpx

Pánové, pozor, svatý Valentýn je za dveřmi

Den sv. Valentýna neboli svátek zamilovaných je sice ještě daleko, ale abyste se mohli na tento den připravit s předstihem, přinášíme vám hned několik nápadů, kterými jistě svou drahou polovičku překvapíte.

Kde se vůbec vzal sv. Valentýn?

Den svatého Valentýna je pojmenován po svatém Valentýnovi, katolickém knězi, který žil v Římě ve 3. století. Existuje mnoho verzí o svatém Valentýnovi, jednou z nich byla ta, že se vzepřel císaři Claudiusovi II., který zakázal svým vojákům sňatky. Dle jeho názoru by totiž voják měl být zcela oddaný Římu. Valentýn ovšem nezahálel a potajmu sňatku vojáků provozoval, protože věřil v lásku. Valentýn byl nakonec za své činy popraven 14. února roku 270.

Svatý Valentýn u nás

Svátek svatého Valentýna u nás má své příznivce, ale i odpůrce, kteří tuto anglosaskou tradici naprosto odmítají. Málokdo však ví, že spojení se svatým Valentýnem u nás přišlo už ve 14. stoletím, a to sňatkem anglického krále Richarda II. a princezny Anny České, dcery Karla IV. Ačkoliv měl sňatek politický důvod, Richard a Anna se do sebe skutečně zamilovali. A právě z tohoto důvodu král prohlásil svatého Valentýna za patrona lásky.

Květiny

Květiny ke svátku sv. Valentýna neodmyslitelně patří, i když se někomu mohou zdát otřepanou klasikou. Rudými růžemi rozhodně nic pokazit nemůžete, tato vášnivá barva je barvou lásky a přitažlivosti. Jestliže se vám růže zdají moc obyčejné, nic vám nebrání v tom, nechat uvázat kytici z květin řezaných (jen si vzpomeňte jaké květiny má vaše drahá nejraději). Kombinace čokolády, květin a ovoce doslova srší zamilovaností, pořídit můžete i takovou kytici, která se dá jíst, například jahody máčené v čokoládě svázané do krásné kytice.

Čokoláda a sladkosti

Čokoládu a čokoládové pralinky milují všechny ženy. Víte, jaké příchutě zbožňuje? Mnoho žen si však dává od ledna s jídlem, hlavně se sladkým, pohov. Pokud i ta vaše se snaží zhubnout nějaké to kilo, zvolte sladkost v podobě skutečně kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa.

Šperky

Největší sázkou na jistotu jsou šperky a vše, co se třpytí. Ano, pánové, dámy jsou s určitou nadsázkou prostě jako straky. Dejte si jen pozor, jaký šperk vyberete. Nejideálnější jsou náramky nebo řetízky s přívěsky. Jestliže nemáte v plánu žádat o ruku, velkou oklikou se vyhněte prstýnkům. A abyste se vyhnuli trapnému momentu, dejte pozor také na balení, aby si nemyslela, že v krabičce je ukrytý prstýnek. Volte čtvercové či obdélníkové kazety.

Romantický pobyt

Čím jiným jí vyznat lásku než společně stráveným časem na romantickém místě. Darovat jí můžete poukaz na pobyt v jedné z nejromantičtější evropské metropole nebo wellness víkend v romantickém hotýlku či penzionu.

Netradiční zážitky

Jestliže se vám všechny dosud uvedené tipy zdají být moc obyčejné, překvapit ji můžete i nějakým velmi netradičním dárkem v podobě zážitku. Adrenalin páry spojuje, ruku v ruce při seskoku padákem? Nebo rande v jeskyni? Zbožňujete horory? Únikové hry vás zaručeně vystraší i pobaví. Ideálním dárkem jsou také různé degustace, například čokolády, kávy, vína, piva apod.

Romantická večeře

Taková dobrá valentýnská večeře při svíčkách nikdy neomrzí, a to jak doma nebo v luxusní restauraci.

Dárky pro páry

Velkým trendem v posledních letech se staly zejména dárky pro páry. Tímto dárkem rozhodně u své partnerky zabodujete na plné čáře, protože jí ukážete, že k sobě patříte a vyjádříte jí naprostou oddanost, což ženy potřebují. Na trhu existují nejrůznější možnosti, například stylové hodinky v dámské i pánské verzi, prsteny s iniciály, klíčenky a mnoho dalších drobností.

I když je svátek zamilovaných až 14. února, připravte se na něj raději dopředu. Restaurace bývají obsazeny i několik měsíců předem, taktéž v květinářství vás mohou odmítnout a všechny předpřipravené květiny mohou být vyprodány.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články