fbpx

Pánská vůně. Jak ji vybrat?

spravna vune jak ji vybrat

Ačkoli vůně představuje velmi důležitý prvek utvářející první dojem, mnoho mužů ji stále nepřikládá až takový význam. Je to škoda, ale lze to jednoduše změnit. Vítejte u druhého dílu série o voňavých gentlemanech, dnes čistě o tom, jak vybrat správný produkt.Ještě předtím, než přejdeme k samotnému výběru, je důležité si uvědomit, zda již rozumíte všem základním pojmům. Víte například, jaký je rozdíl mezi kolínskou a parfémem? Pokud vaše odpověď zněla něco ve smyslu „kolínská je pro chlapy a parfém pro ženy“, nemáte pravdu a chtělo by to trošku osvěty. Před pokračováním na tento článek tak doporučujeme pročíst si předchozí díl. V něm se mimo jiné dozvíte, jak to doopravdy s tou kolínskou a parfémem je.

Pokud se chystáte vybírat vůni, rozhodně byste měli znát zajímavý fakt. Možná si totiž říkáte, že prostě vůni vybrat neumíte a vaše přítelkyně nebo kamarád to zvládnou lépe. Nechat ale vybrat vůni někoho jiného je největší chyba, kterou můžete udělat. Proč? Vůně jako taková musí vyhovovat hlavně vám. Jinak věřte tomu nebo ne, nebudete ani motivovaní ji používat. Mimochodem ještě připojíme malou zajímavost. Vědci zjistili, že každý muž je schopen vybrat si přirozeně vůni, která nejlépe sedne k jeho tělesnému pachu. Takže pánové, umíme to…Několik rad, čemu se vyvarovatspravna vune jak ji vybrat-2

Při výběru nedovolte ostatním, aby za vás rozhodovali. Můžete se jich maximálně zeptat na názor. Pokud se váš dosavadní výběr nebude líbit více lidem, až pak se poohlédněte po něčem jiném. Také nekupujte naslepo. Doporučení mohou být sice super, ale v případě světa vůní na ně raději zapomeňte. Nehledáte něco, co dobře funguje támhletomu. Chcete vůni, která bude fungovat vám.

Proces výběru

Nejlepší metodou výběru je vyzkoušet, zda parfém doplňuje váš přirozený tělesný zápach v průběhu celého dne. Nejlépe tak učiníte ve velkých obchodních střediscích. Začněte nákupy u testerů s vůněmi a během dne budete pomalu zjišťovat, jaký produkt je ten nejlepší. Hlavně ale nepřehánějte množství testovaných subjektů. Doporučujeme zkoušet maximálně čtyři, viz instrukce níže. Nejlépe ale zhodnotíte výsledek, pokud budou jen dva.Teď již k samotnému procesu:

  1. Na každé zápěstí aplikujte jednu vůni z testeru (pokud chcete testovat čtyři zároveň, využijte ještě vnitřní strany loktů). Vyhněte se vonným kartám nebo jiným způsobům prezentace produktů, při kterých nemůžete vůni sprejovat. Většinou totiž demonstrují jen jeden z tónů, který se, jak víte z minulého dílu, může průběhem času měnit.
  2. Mezi testovacími přičichnutími osvěžte své receptory něčím silnějším. Poslouží například káva nebo čaj.
  3. Snažte se vycítit celou paletu tónů, kterou daný produkt nabízí. Může to trvat i několik hodin.
  4. Nyní nezbývá nic jiného než se volně procházet po obchodním domě a v různých časových intervalech vůně na rukou testovat. Zkuste si také zapisovat poznatky z vašeho testu například do telefonu. Díky tomu, že definujete, co se vám libí a co ne, pravděpodobně objevíte pravý produkt dříve.
  5. Vyberte vítěze testu a pokud vás opravdu zaujal, nebojte se koupě. Doporučujeme podívat se po co možná nejmenším balení. To jen kdyby se vám vůně doma omrzela. Nemusíte jí potom vyhazovat. V opačném případě, když se osvědčí, není problém se vrátit a dokoupit.Pozor na místo skladování, nevydrží věčně…

Na konec důležitá informace. Když už si domů dovezete novou, pečlivě vybranou voňavku, musíte si dát pozor, kam ji ukládáte. Velké tepelné kolísání v koupelně totiž může způsobit rozpad molekul vůně. Tutéž neplechu umí napáchat také sluneční záření. Takže žádné vystavování parfémů na okno. Pokud plánujete koupit větší objem a tudíž budete potřebovat delší životnost, hledejte chladná, tmavá a suchá prostředí. Doporučíme například skříně v ložnici.

To by bylo. Už znáte základy a umíte si i vůni vybrat. Zajímá vás ještě něco víc? Na vaše názory se těšíme v komentářích.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články