fbpx

Osobnosti, které vám dokážou, že ne vždy je dobré držet se módních pravidel

V módě existují pravidla, která přesně definují mužský styl. Ovšem postupem času se od pravidel opouští a z některých módních přešlapů se dokonce stávají nové trendy. A kdo tyto nové trendy proslaví, než zvučná jména osobností? V článku vám představíme hned několik mužských zástupců, kteří si svá pravidla v módě určují sami.

Bob Dylan a jeho sluneční brýle

Je to pár let zpět, co byl Bob Dylan vyznamenán Nobelovou cenou za literaturu. Je tedy prvním písničkářem, který byl takto oceněn. To, že se Dylan zapsal především do rockové éry 60. let není vůbec pochyb. A stejně jako jeho písně (například „The Times They Are A-Changin´“ se dostaly do povědomí mnoha lidí, tak i jeho osobitý styl. Bob Dylan prostě rád nosil sluneční brýle, a to i uvnitř.

David Beckham a džínovina

I když už David Beckham na fotbalovém hřišti nezáří tak, jako tomu bylo pár let zpět, stále patří mezi osoby, které mají výrazný vliv na určování módních trendů. Ať se ukáže kdekoliv a kdykoliv, vypadá naprosto báječně, na čemž se shodují také mnozí stylisté a módní blogeři. Čeho se v módě rozhodně nedrží je to, že by se neměla kombinovat džínovina s džínami. Jenže právě David je průkopníkem tohoto dnes už zastaralého pravidla a dokázal, že kombinace džínovin v jednom outfitu je zábavné a také velice trendy.

David Bowie a jeho klobouky

Zpěvák David Bowie na začátku své kariéry proslul nejen svou tvorbou, ale také klobouky, které tak rád nosil. Oblíbil si především klobouky typu „Pork Pie“, kterých měl doma hned několik, v různých barvách a materiálech. Moc dobře věděl, že klobouky dodají na eleganci a šarmu, i když v té době byly klobouky dávno zapomenutým módním doplňkem.

Jimi Hendrix a barevné variace

Jimi Hendrix je velká ikona sama o sobě dodnes. I on měl svůj osobitý styl, který si nenechal vymluvit. To, že měl velký cit pro módu, bylo znát pokaždé, když se někde objevil. V módě platí, že černá košile by se měla kombinovat pouze s džíny nebo s jinými kousky světlých, neutrálních či zemitých odstínů. To by nebyl Jimi, aby pravidlo neporušil. Jimi byl se rád oblékal do křiklavých a barevných tónů a bylo jedno, jestli má na sobě zrovna černou košili a růžové kalhoty.

Jared Leto si s laděním nedělá vůbec hlavu

Jared Leto je příznivcem extravagance, a popravdě, on si to rozhodně může dovolit. Pro něj rozhodně neplatilo pravidlo, že by módní kousky k sobě měly vždy ladit ať už barvou, tak i vzory a materiálem. Jeho šílené barevné kombinace ale módní stylisty baví.

Jeff Goldblum a kožené bundy

Kdo vymyslel pravidlo, že kožené bundy by měli nosit muži jen do věku 40 let, se šeredně zmýlil. Dnešní muži po čtyřicítce vypadají snad ještě lépe, než když jim bylo 20, a kožené bundy rozhodně nosit musí – pokud se o sebe tedy patřičně starají. Také Jeff Goldblum je zastáncem kožených bund, ovšem ruku na srdce, v jeho věku už by měl koženou bundu skutečně odložit.

André 3000 a staré kousky

Na světě je jen málo lidí, kteří si mohou dovolit vzít na sebe takový outfit, který už dávno vyšel z módy. Jedním takovým je například bílé večerní sako, které má svou slavnou éru za sebou. Jenže jakmile jej oblékl rapper André 3000, sako na něm rozhodně nevypadalo nepřirozeně. André 3000 byl prostě za elegána. Je tedy vidno, že už tenkrát měl pro módu cit a věděl, jak i staré kousky zkombinovat tak, aby byl konečný efekt co nejdokonalejší.

A jaký máte postoj k módě vy? Snažíte se držet toho, jak by to mělo být správné nebo dáváte přednost tomu, v čem se cítíte nejlépe?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články