fbpx

Phubbing: Co to je a jak se ho zbavit?

Jistě jste zažili situaci, kdy jste svým přátelům vyprávěli nějaký zážitek a oni se během vaší historky kontrolovali oznámení, počet lajků nebo jen tak rollovali novinky ze světa. Přesně tuto situaci vystihuje pojem phubbing. A co se tedy jedná?

Novotvar phubbing charakterizuje fakt, kdy ignorujeme svého společníka a dáváme přednost svému telefonu nebo jinému mobilnímu zařízení.

Nechte telefon stranou

Věřte nám, že to není ta nejtěžší věc na světě. Pokud přátelé, s nimiž jste si celý den psali, sedí přímo před vámi, nemáte k užívání telefonu nejmenší důvod. Vyzkoušet můžete i hru, kdy všichni položíte telefony na stůl tak, aby obrazovky směřovaly dolů. První, kdo telefon zkontroluje, platí celý účet.

Zrušte upozornění

Pokud je pro vás odložení telefonu obtížné, změňte nastavení oznámení. Proč by vás mělo vyrušovat upozornění od nějakého náhodného insta známého, který po nějaké době zveřejní své Insta Story? Nastavte si pouze prioritní oznámení, které je skutečně důležité.

Pryč s powerbankou

To by vás mělo udržet pod kontrolou, protože bez záložní nabíječky budete automaticky nakloněni k šetrnému používání baterie. A pokud budete dál shánět někoho, kdo by vám nabíječku půjčil, abyste doplnili telefon alespoň o pár procent, aby vám nic neuteklo, jste na tom velmi špatně a měli byste se nad sebou pořádně zamyslet.

Zamyslete se nad realitou

Nakonec si vědomě prověřte realitu toho, jak plýtváte kvalitním časem nesmyslným posouváním prstu po telefonu. Opravdu se považujete za jedno z těch, kdo propadne internetu, i když jste ve společnosti skutečných lidí? Pokud jste někdy přemýšleli, co se stalo s hlubokými a smysluplnými rozhovory s vašimi nejlepšími přáteli – máme jednoduchou odpověď! Phubbing.

Také vás phubbing ovlivňuje, nebo zvládnete i chvíli bez telefonu?

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články