fbpx

Bill Gates: Díky těmto 3 věcem v kanceláři budete produktivnější

Bill Gates říká, že pokud jde o práci a úspěch, neměli byste se soustředit na to, abyste věci dělali celý den a celou noc, vyvíjeli projekty nebo odpovídali na e-maily. V tom všem hraje důležitou roli i odpočinek, který je nezbytný pro posílení kreativity a udržení motivace. Proto se musíte naučit využívat svůj čas na maximum a být produktivní, aniž byste ztratili rovnováhu mezi pracovní dobou a časem pro sebe.

Sbírka knih

Bill Gates je velký milovník knih. Preferuje knihy faktu, protože cítí, že mu mohou osvětlit témata, která ještě dobře nezná, nebo dovednosti, které potřebuje rozvíjet. Podle něj je čtení pro vzdělávání se důležité, kromě toho podpoříte svou kreativitu, díky které najdete lepší řešení vašich problémů. Proto je důležité mít vždy po ruce pár knih – nejlépe takových, které napsali lidé, kteří již úspěšně zvládli požadovaný pracovní obor. Gates také čte beletrii, ale v menší míře a pouze po práci na odreagování. Kdo chytá v žitě od JD Salingera je jednou z jeho oblíbených knih.

Bridge

Samozřejmě, ne vždy je v práci čas na hraní, ale jakmile se kousek času najde, proč toho nevyužít a nespojit příjemné s užitečným? Bill Gates krátké přestávky využívá pro karetní hru, kterou má rád i Warren Buffett. Oba podnikatelé tvrdí, že tuto hru hrají, protože jim to pomáhá zlepšit jejich strategické myšlení. Přijdou na pohyby a taktiky, které musí použít, aby získali, co si zamanou.

,,Miluji strategii, která za tím stojí. Zahrnuje hodně matematiky, která mě baví, ale nejlepší na tom je týmová práce. Musíte se snažit komunikovat se svým partnerem pouze pomocí svých nabídek. Je to fascinující,“ řekl Gates.

Nejnovější technologie

Chcete-li zůstat v obraze, je důležité být stále informován. Technologie jistě mohou odvádět pozornost, ale pokud je správně používána, nabízí skvělý nástroj pro růst, který vám dokonce může pomoci realizovat nové nápady a projekty.

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články