fbpx

Vyzrajte nad šatníkem aneb pár praktických rad

Vyzrajte nad šatníkem aneb pár praktických rad

I váš pánský šatník skrývá jistě spoustu zajímavých kousků oblečení. Ať už jde o sako, košile či kravaty, vždy lze najít několik způsobů, jak si nejen péči o ně ulehčit. Proto přicházíme se seznamem praktických tipů. Kolik z nich použijete zůstává jen na vás.

Někdy se vyplatí zahrát na odlehčenou notu a místo náročných zásad etikety se vydat cestou praktičnosti. Právě z tohoto důvodu vznikl tento článek. Postaven je na reálných zkušenostech, které pomohly nejen mně. Proto se usaďte, připravte si poznámkový bloček a začínáme…

  • Konec otravným rolujícím se rukávům

Představte si parný letní den (klidně i den na jaře, když vidím, jaké panuje počasí…). Potíte se v práci a na ulici to není o moc lepší. Samozřejmě, že vás napadlo vyhrnout si rukávy u košile a taky tak učiníte. Jenže za chvíli se rukávy vrátí do své původní pozice obohaceny o nepříliš vzhledné zmuchlaniny. Příběh jako vystřižený ze všedního dne, že?

Vyzrát na neposednou košili lze jednoduchým skládáním. Místo klasického vyhrnování nebo rolování, otočte manžetu naruby a potáhněte přesně na místo, kam chcete košili vyhrnout. Tímto způsobem vám zbude část přetočené košile, kterou poskládáte jednoduše tak, aby vytaženou manžetu zakrývala. Z osobní zkušenosti mohu tento způsob doporučit k vyhrnování k lokti. Pokud chcete košili zkrátit ještě více, raději si kupte krátkou. Jak košili vybrat jsem již radil. Jinak budete vypadat s nafouknutými rameny jako v tradičním kroji…  • Svetry skládat, košile pověsit

Gravitace se umí mstít a to lze vypozorovat nejen mírním zakopnutím o práh. Pověsíte-li si svetr do skříně, svou vlastní tíhou se může roztáhnout. Nejpraktičtější řešení, které zachrání nejeden pletený kousek, je tak svetry skládat. Tím si navíc uvolníte ramínka pro své košile, ty totiž po vyžehlení zase nejlépe pověsíme. Rozmyslete si dále, zda svetr vůbec potřebujete…

  • Místo svetru zkuste vestu

Přemýšlel jsem, zda tento tip přihodit. Mnohem víc, než tip na starost o šatník jde o totiž o tp na nákup. Nesedí vám svetr a muchlá vám košili nebo se v něm prostě necítíte? Vyzkoušejte vesty. Sám jsem si k tomuto trendu poměrně přičichl a vesty mi přijdou o dost pohodlnější než svetry s dlouhým rukávem. 

  • Oblek do kufru? Jde to!

Vyrážíte na obchodní jednání do zahraničí? Pak budete rozhodně potřebovat druhý záložní oblek. Do kufru jej vkládejte zamotaný do kuchyňských utěrek. Zní to šíleně? Shrňme si fakta. Roli utěrek koupíte v každém supermarketu a tím, že do nich svůj oblek zamotáte, vytvoříte jakousi měkkou membránu. Zabrání ostatnímu oblečení v kufru, aby oblek znečistilo nebo zmačkalo. Funguje to…  • Napínák jako must-have.

Investovali jste do páru luxusních kožených bot? Pecka! Aby si však udrželi svůj vzhled, je třeba o ně pečovat. Lakování nebo leštění probírat snad nemusím. Důrazně však doporučuji vybrat si dřevěný napínák. Břízové dřevo patří mezi nejlepší materiály…

  • Dejte botám oddechnout…

Odpočinek je důležitý nejen pro lidi, ale i pro vaše kožené boty. Doporučuje se boty střídat a nosit je ob den. Důvodem není nic jiného než životnost. Pokud totiž každý den zaplujete do svého jediného stylového páru, pravděpodobně kůže nevydrží zdaleka tolik vycházek.

Nebudu to s tipy přehánět, a proto článek utnu v tento moment. Seznámil jsem vás se šesticí rad, které mohou pomoci každému. Záměrem článku bylo ale vyvolat diskusi. Proto nám do komentářů napište své zkušenosti a rady jak vyzrát nad neposedným oblečením.

Ulehčujete si lifehacky každodenní rutinu?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články