fbpx

4 nejlepší whisky, které byste měli ochutnat!

Patříte mezi ty, kteří se jen tak s něčím nespokojí a prahnou po luxusu, kvalitě a eleganci? V tom případě zbystřete a nechte se inspirovat následujícími tipy, díky nimž si skutečně pochutnáte na výtečné whisky. Toto jsou nejoblíbenější kousky roku 2022!

Dalmore 15 Y.O.

Jak již sám název napovídá, 15 let trvá, než se tato skotská whisky dostane na prodejní pulty. Celých 12 let totiž zraje v sudech po bourbonu, vyrobených z amerického bílého dubu, a 3 roky v různých sudech po sherry. Výsledkem je elegantní chuť vanilky v kombinaci s pomerančem a čokoládou.

Laphroaig PX Cask

Legendární Laphroaig se nachází v každém domácím baru každého fajnšmekra. Tato whisky je vyhledávaná kvůli jejímu zrání. Právě to jí dává ten vynikající kouřový nádech. Laphroaig zraje ve třech sudech, nejdříve v sudu po bourbonu, pak v dubovém sudu quarter cask, a nakonec v sudu sherry Pedro Ximénez. Výsledkem je ovocná vůně po rozinkách, lékořici a dubu, čemuž třešničku na dortu dodává nádech rašelinového kouře. Chutě přechází pozvolna od rašelinového kouře, cherry až po příjemnou chuť sladkého dubového dřeva.

Jameson Caskmates IPA

Milovníci whisky se dočkali pokračování série Jameson Caskmates s edicí IPA. Tato whisky dozrává v pivních sudech India Pale Ale. Charakteristická je květinová nóta s chmelovým nádechem a jemnou kyselinkou, co je pro typická pro pivovar IPA.

Bud Spencer The Legend

Bud Spencer The Legend vzdává hold legendárnímu herci a jeho filmům, kde bojuje za právo a spravedlnost. Silně rašelinový Newmake dozrál v sudech po bourbonu z USA v kombinaci s tóny italského červeného vína Amarone. Tato whisky má chuť sladkého ovoce, jemné vanilky, medu a v pozadí se rozehrají bylinné tóny.

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články