fbpx

5 módních přešlapů, kterým byste se měli vyhnout, pokud se blížíte ke třicítce

Ve třiceti jste už plnohodnotnými dospělými a ve vašem stylu by se měla odrážet určitá úroveň zralosti. Stále máte nárok na to vypadat mladistvě, ale váš styl by zároveň měl být přiměřený vašemu věku. Nechcete vypadat jako odrostlý puberťák, ale zároveň ne jako stařík. To, že ostatní očekávají, že se budete oblékat nějakým způsobem neznamená, že se tomuto očekávání musíte přizpůsobit. Najděte si svůj vlastní originální styl, který vám bude slušet a budete se v něm cítit dobře. To by měla být vaší hlavní prioritou. Pro někoho může být náročnější si zvolit svůj styl, vytvořili jsme tak alespoň seznam věcí, kterým byste se rozhodně měli vyvarovat.

1. Nošení stejného stylu jako na střední škole

Prvním módním přešlapem je nošení stejných outfitů jako na střední. Je snadné upadnout do pohodlnosti a neměnit zavedené věci, ale váš styl a vzhled by se měl vyvíjet spolu s věkem. Je v pořádku si na dně skříně nechávat starý oblíbený dres, ale neměli byste to stejné tričko nosit stále znovu a znovu. Zapomeňte také na vytahané džíny, trička s potiskem a polo trika. Přenechte tuto módu mladší generaci.

Další kapitolou jsou zastaralé účesy ze začátku tisíciletí. Jestli jste od střední školy nezměnili účes, je čas to udělat. V případě, že váš účes není naprosto nadčasový, popřemýšlejte nad změnou.

2. Neznalost vlastního stylu

Další chybou může být fakt, že jste si nikdy nevytvořili vlastní styl. Nevíte, co vám sluší, co se vám líbí, jaké střihy vám lichotí a jakým se raději vyhnout. Možná vás ani nenapadlo si vytvořit nějaký vlastní osobitý styl. Teď je správná chvíle se nad tím zamyslet. Pokud nevíte jak na to, zkuste si položit několik následujících otázek:

  1. Jak se chci cítit, když se obléknu?
  2. Jaká věc týkající se mého stylu je pro mě důležitá?
  3. Jaký je můj rozpočet na nákup oblečení?
  4. V čem se cítím dobře, kdykoliv si to obléknu?
  5. Co mi brání v pořízení ideálního šatníku?
  6. Co mi brání v tom, abych vypadal tak, jak bych chtěl?
  7. Mám příliš moc oblečení, nebo moc málo?

Odpovědi na tyto otázky vás navedou k tomu, jak by měl vypadat váš ideální styl a při nákupu pro vás bude snazší si vybrat to, co bude přesně pro vás.

3. Nošení batohu

Batoh je sice praktickým doplňkem, ale pokud zrovna nejdete kempovat, není důvod jej tahat. Budete s ním nejspíš vypadat jako přerostlý školák a to nechcete. Zvlášť pokud pracujete v kanceláři a máte určitý dresscode, batoh se rozhodně nehodí. Lepší možná bude taška přes rameno z kvalitního materiálu jako je kůže nebo plátno. Batoh kromě školáckého vzhledu způsobuje zmačkání košile, ošoupání ramen u bundy a budete s ním mít věčně zpocená záda.

4. Nošení potrhaných a jiných hloupě vypadajících džín

Styl džínů stárne mnohem rychleji než jiné tipy kalhot. Do módy přicházejí nové tipy a střihy a zase rychle odcházejí. Jestli nosíte stále stejný styl džín jako na střední škole, je na čase se jich zbavit. Pokud máte rádi džíny, pořiďte si kvalitní jednoduchý kousek v nadčasovém střihu, který budete moci nosit roky. Naopak se vyhněte džínům s roztrhanými koleny, nášivkami, zipy a jinými zvláštními detaily, které budou moderní maximálně rok a potom budou vypadat jen hloupě.

5. Nošení nedospěle vypadající obuvi

Stejně jako džíny i obuv může u člověka vytvořit nechtěný přehnaně mladistvý a nedospělý dojem. Například žabky a sandále patří jen na pláž a tenisky zase obujte jen na běh. Obuv by také měla být vždy čistá a udržovaná. Boty na vás vypoví více, než byste čekali. Právě s nimi můžete dokonale vyladit svůj styl, ale zároveň naprosto zkazit jinak hezký outfit. 

Zdá se, že každé desetiletí s sebou nese řadu módních přešlapů. Pamatujte na to a vyhněte se módním chybám, které zajistí, že budete vypadat jako vagabund, v lepším případě přerostlý školák. Nechte svůj styl vyvíjet spolu s vaším věkem, s takovou budete vždy vypadat nenuceně a zároveň stylově.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články