fbpx

Nejzajímavější místa v České republice, která musíte vidět

Přemýšlíte, že letošní dovolenou strávíte u nás v České republice? Musíme vám dát za pravdu, protože krásy České republiky jsou úchvatné a mnoho z nás neví, že ty největší skvosty máme téměř pod nosem. Poradíme vám, jaká místa stojí rozhodně za návštěvu.

Praha

Praha je nejnavštěvovanější a nejznámější město v České republice a zároveň je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Pražské historické centrum, které je zapsáno na seznamu UNESCO, nabízí mnoho památek a krásných staveb. Mezi nejznámější patří Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí nebo Petřínská rozhledna. Navíc v Praze najdete mnoho muzeí, galerií, divadel a výbornou gastronomii.

Kromě toho má Praha také mnoho dalších zajímavostí, jako například vyhlídkové plavby po Vltavě, koncerty a festivaly, např. Mezinárodní filmový festival, nebo možnost navštívit památky spojené s životem slavných osobností, např. dům Franze Kafky.

Český Krumlov

Dalším zajímavým místem v České republice je městečko Český Krumlov. Jeho historické centrum, také zapsané na seznamu UNESCO, je obklopeno řekou Vltavou a nabízí mnoho krásných staveb, jako například zámek a hrad. Český Krumlov je známý svými festivaly – Mezinárodní hudební festival, Mezinárodní festival divadelních škol nebo Mezinárodní festival filmových škol.

Navíc zde můžete podniknout projížďku na lodi po Vltavě nebo si prohlédnout řadu muzeí, nejvyhledávanějším je muzeum voskových figurín nebo muzeum fotografie.

Český ráj

Český ráj je národní park, který se nachází v severovýchodních Čechách. Je to oblast s výraznou skalnatou krajinou, romantickými zříceninami hradů a zámků, malebnými městečky a roztomilými vesničkami. Mezi nejkrásnější místa patří Trosky, Hrubá Skála nebo Prachovské skály. Pro milovníky turistiky je zde spousta možností pro pěší výlety a cykloturistiku. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je tu nabídka via ferrat, horolezeckých stěn a dalších sportovních aktivit.

Znojemsko a Podyjí

Znojmo je malebné historické město na jihu Moravy, které se nachází v blízkosti Národního parku Podyjí. Tato oblast nabízí nádhernou přírodu, řeku Dyji a mnoho vinařských oblastí.

Ve Znojmě najdete také mnoho památek a atrakcí, jako například zámek, kostel sv. Mikuláše nebo podzemní labyrint. V okolí Znojma se nachází mnoho cyklostezek a turistických stezek, které Vás provedou krásnou přírodou Národního parku Podyjí.

Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály jsou malebné skalní útvary v severních Čechách. Tyto skály jsou tvořeny pískovcem a jejich výrazné tvary a barvy poskytují návštěvníkům jedinečný zážitek. Mezi nejkrásnější skály patří Velký a Malý Adršpach, Panenka, Bratr a Sestra nebo Slon.

Kromě procházek a turistiky nabízejí Adršpašsko-teplické skály také možnost horolezectví a dalších adrenalinových sportů.

Kokořínsko

Kokořínsko je oblast v severozápadních Čechách a je to místo, kde se střetává romantická krajina a historické památky na jednom kousku. V této oblasti se nachází hrad Kokořín, známý zámek Houska a mnoho dalších zřícenin hradů a zámků. Kokořínsko je také ideálním místem pro pěší výlety a cykloturistiku. Pro milovníky horolezectví se zde nachází také několik zajímavých skalních oblastí.

Karlštejn

Karlštejn je malebný městys, který se nachází asi 30 km jihozápadně od Prahy. Toto místo je známé hlavně díky hradu Karlštejn, který byl postaven v 14. století. Hrad sloužil jako úschovna českých korunovačních klenotů a je jedním z nejvýznamnějších historických památek v České republice.

Holašovice

Pokud zbožňujete historii a architekturu dřívější doby, rozhodně by vám neměla uniknout vesnička Holašovice. Tato vesnice se nachází v jižních Čechách nedaleko Českých Budějovic. Holašovice jsou známé svými unikátními lidovými domky v jihočeském stylu, které jsou výjimečným příkladem architektury venkovského lidu.

Hrubá Skála

Tato malebná vesnička se nachází v Českém ráji nedaleko Turnova. Její největší atrakcí je gotický hrad Hrubá Skála, který byl postaven ve 14. století. Můžete také navštívit nedalekou skalní vyhlídku Pantheon.

Kam se vydáte jako první?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články