fbpx

Vánoční úklid na čtyřech kolech aneb Dárek pro vaše auto

Vánoční úklid na čtyřech kolech aneb Dárek pro vaše auto

Vánoční úklid se netýká pouze ženského pokolení a závodu ve smejčení každé skulinky. Stejnou péči si zaslouží i váš čtyřkolový parťák! Většině z nás nejspíš pomáhá každý den na cestě do práce a odváží těžké nákupy. Co se mu takhle na konci roku odvděčit?Jak blízký vztah máte k úklidu?

Říká se, že stav prostředí, ve kterém se pohybujeme, vypovídá o stavu naší mysli. A to platí i o autě! Máme v autě plno různých věcí a zadní sedadla jsou plná kdečeho? Možná panuje zmatek i v naší hlavě. Je za tím předvánoční stres? Vyzrajte na něj! I když nejsme milovníci uklízení, pamatujme, že pořádný úklid vnese klid do naší mysli a pohodlí do našeho vozu.

 

Myčka se vším všudy

Mytí auta často necháváme až na poslední chvíli. Jen pár výjimek své vozidlo “koupe” pravidelně. Tentokrát to však vezměme opravdu ve velkém! Žádná krátká sprcha. Nebojme se investovat do pořádné dávky šamponu, kvalitního opláchnutí, ale i voskování a dalších povrchových úprav. Vyplatí se to a našemu autu to přes zimu udělá náramně dobře.Interiér si žádá plnou pozornost

Automobil není jen o vnějšku. Pěkně poctivě vyčistěme také interiér, ktrý často bývá mnohem více zaneřáděný, než exteriér.

 

Vyndejme všechno

A tím myslím úplně všechno. Veškeré předměty, koberečky, potahy i sedadla. Pravděpodobně budeme v šoku, kolik pod nimi ulpělo nepořádku. Samozřejmě, některé přední sedačky se vyndávají horko těžko. Proto, nemáme-li dostatek zkušeností nebo času, nechme je na svém místě.

 

Bez vysavače ani ránu

Pečlivě vyluxujme celý vnitřek. Drobečků, bláta, ale i třísek tam nejspíš najdeme pořádnou kupu! Vlastníme-li chlupaté koberečky, věnujme dostatek péče i jim. Ty gumové naopak vezměme hadicí. Než dočistíme zbytek auta, budou už dávno suché.

 

Vlhčené ubrousky, do boje!

Nejlepším parťákem pro dokonalou čistotu jsou právě vlhčené ubrousky. Nejspíše jich zužitkujeme opravdu hodně, proto vřele doporučuji co největší balení. Díky svému složení si hravě poradí se všemi skvrnami, ale i mastnotou. Navíc si vybereme vůni dle vlastního gusta. Schválně si zkuste otřít volant nebo řadicí páku! Nezapomeňte ani na palubovou desku, všechny kastlíky a kapsičky.A copak to tu máme?

Vzpomínáte, jak jsme asi před hodinkou vyndali všechno ven? Ještě to vracet nebudeme! Možná jste čistotní a takové starosti nemáte, ale možná jste zjistili, že ve voze jste až dosud vozili několik měsíců staré účtenky, obaly od sušenek, plastové lahve a další suvenýry z cest. A co ta sbírka šroubováků nebo stará klíčenka? Opravdu, pokud se nejedná o nářadí určené pro náš vůz nebo další nezbytnosti, zbavme se toho!

 

Malý tip pro každého milovníka čistoty

Nesnášíte poházené předměty po celém autě stejně jako já? Poradím vám jednu úžasnou vychytávku! Nechte si v kufru přepravní bedýnku, případně organizér. Ten hravě pojme zbytek nemrznoucí směsi, skládací lopatu i deku pro každý případ. Nejen, že celkový dojem působí čistě a elegantně, ale také víte, že daná věc je zaručeně tam.

 

Dolaďme nedokonalosti

Nakonec už chybí jen pár detailů. Stěrače už mají ledacos za sebou? Koberečky jsou prošoupané? Auto zevnitř nevábně zavání? Skočme do obchodu a pořiďme nové nezbytnosti. Vonný stromeček nebo nové stěrače nejsou nákladná záležitost, ale zároveň nám prokáží obrovskou službu.Úklid vozu opravdu není nic pro vás?

Někdo zkrátka nerad uklízí nebo na to nemá dostatek času. To však neznamená, že své auto musíme nechat zaneřáděné! Existují firmy, které se o vašeho čtyřkolového miláčka postarají. Profesionálně a s maximální péčí.

 

A co vy pánové? Jak jste na tom s péčí o své vozidlo? Staráte se o něj pravidelně, necháváte to na externistech nebo jste ten typ, co vše řeší na poslední chvíli?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články