fbpx

Architektonická města na světě, která stojí za návštěvu

Svět je plný dechberoucích míst, které člověka prostě uchvátí. Jestliže jste příznivcem architektury a historie dohromady, v tom případě pro vás máme hned několik tipů, které vás zavedou do míst patřící k nejvyhledávanějším na světě právě kvůli architektuře.

Aarhus, Dánsko

Možná vás to překvapí, ale město Aarhus v Dánsku skrývá spoustu moderních staveb, které člověka uchvátí. Návštěvou města spatříte například známý nábřežní činžovní dům zvaný „ledovec“, který opticky vystupuje z moře a podobá se tak zlomenému ledovci. Muzeum umění ARos je zase směsicí barevných skleněných stěn, které mají připomínat duhu.

Amsterdam, Nizozemí

Amsterdam jistě nemusíme představovat, jeho malebné kanály zná alespoň z fotografií a obrázků každý, nehledě na místní velkolepé stavby holandské renesance.

Sydney, Austrálie

Kdo by neznal slavnou operu v Sydney, jejíž autor se nechat také inspirovat přírodou. Věděli jste, že její tvar má připomínat mušle nebo labutě?

Bagan, Myanmar

Tisíce náboženských chrámů vás uvítá ve městě Bagan v Myanmaru.  Ještě před několika lety byste jich napočítali přes 4400, vlivem času a ničivého zemětřesení se jejich počet změnil na polovinu. Ani tak ale nepřijdete o skvostnou podívanou, zvláště tu při západu slunce.

Berlín, Německo

Ačkoliv je pověst Berlína stále spjata s 2. světovou válkou a také studenou válkou po roce 1969, je stále městem kulturního a historického dědictví, které prozrazuje jeho vývoj v průběhu nešťastného 20. století.

Poloostrov Yucatán, Mexiko

Milovníci mayské kultury by rozhodně měli zavítat do Yucatánu, jehož památky najdete v seznamu UNESCO. Zřícenina mayského města Chichen Itza na vás dýchne atmosférou minulosti, kterou jen tak nezapomenete.

Buenos Aires, Argentina

Také Jižní Amerika ukrývá skvosty, o kterých je třeba vědět. Třeba takové Buenos Aires v Argentině je městem, kde se mísí eklektický mix moderních stylů v kombinaci s okouzlujícími koloniálními budovami.

Thimphu, Bhútán

Himaláje nejsou jen obrovské hory, jsou také domovem starobylých budov a svatých chrámů, které střídají moderní a luxusní stavby.

Lisabon, Portugalsko

V roce 1755 zasáhlo Lisabon velké zemětřesení, které bylo v mnoha směrech pro město devastující. I tak tu ale stále můžete vidět pozůstatky starověkých budov různých architektonických stylů, od římského, přes renesanční až po ty moderní.

Tokio, Japonsko

Tokio je městem metropolity a modernismu; lesk a glam se odráží na každém kroku, stejně jako směs betonu a neonu. Typickým příkladem je druhá nejvyšší budova Metropolitan Government Office – stavba futuristické designové estetiky, tvořená lesklým chodníkem, který spojuje 48 patrová dvojčata.

Cusco, Peru

Fascinující architekturu Inků, která se dochovala a přežila hned několik velkých zemětřesení, objevíte ve městě Cusco v Peru. Kamenné budovy obdélníkového tvaru, střechy pokryté došky slámy vás přenesou do minulosti, o které se tak málo mluví.

Kuala Lumpur, Malajsie

Osvěžující směs koloniálních a současných vlivů je promítnuta v Petronas Towers, což je nejikoničtější architektonický počin města – stavba, která se řadí mezi ty nejvyšší na světě. Oblíbené Malacca City je živé muzeum plné zachovalých budov a starověkých ruin nabízející příjemné procházky romantickými a úzkými uličkami, které vedou až k historickým náměstím.

Vídeň, Rakousko

Příznivci secese se vyžijí v nedaleké Vídni, které vévodí nejen jeden z nejkrásnějších zámků Schönbrunn, ale také vídeňský parlament, metro a další majestátní budovy odrážející secesní styl na každém detailu.

Athény, Řecko

Athény, město plné historie, by měl vidět snad každý. Chrámy budované už kolem roku 400 př. n. l., působivé staré sloupy a sochy vás naprosto uchvátí. Chrám Héfaistos, chrám Dia Olympského či světoznámá Akropole a Parthenón jsou ukázkou kvalitní práce vzdorující zubu času.

Kam se vydáte jako první?

Zdroj foto: www.freepik.com

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články