fbpx

V jakém stavu jsou vaše zavazadla? Takhle to má vypadat!

V jakém stavu jsou vaše zavazadla? Takhle to má vypadat!

Zavazadla jsou nedílnou součástí každého outfitu. Ať se chystáme kamkoli, zpravidla s sebou nějaké máme. Jenže není zavazadlo jako zavazadlo! Jsou kousky, které vzhled gentlemana rázem poníží. Jak to má správně vypadat?

Jeden kufřík? Kdepak!

Ačkoli se může zdát, že ženy to mají s kabelkami komplikované, opak je pravdou. Pánové se potýkají se stejným dilematem a různorodostí zavazadel jako jejich drahá polovička. Pojďme se podívat, se kterými zavazadly se můžete setkat, která jsou vhodná a která nikoli.Vybírejte s rozmyslem

Kožená brašna ke sportovní mikině nebo batoh k obleku? Ani náhodou! Než vyrazíte ven, pečlivě si rozmyslete, co všechno si potřebujete vzít s sebou. Není většího faux pas než setkání s obchodním partnerem nebo nenadálé pozvání na oběd, kam sice dorazíte oblečeni jako praví gentlemani, ale za to s batohem na ramenou. Jak asi bude vypadat sako? Zmuchlaná ramena v tom lepším případě, v tom horším to bude skvrna od potu na zádech.

Možná oceníte článek zachycující nejčastější chyby v oblékání. Vřele vám jej doporučuji k přečtení, protože skvěle doplní dnešní informace.

Nejprve funkčnost

Než se pustíte do nákupu nového doplňku, ujasněte si, k čemu a kam ho budete nosit. Nosíte-li totiž většinu většinu týdne oblek a venku se ani v ničem jiném nepohybujete, bylo by celkem zbytečné vybírat nový batoh. Naopak, jste-li neustále v terénu a spíše nosíte sportovní oblečení, brašna bude silně nepraktický doplněk.Jakou barvu vybrat?

Když už máte vybraný model, na řadu přichází barva. Samozřejmě vždy záleží jen na vás. Jste-li však zastánci minimalistického šatníku a jednoduchosti, nejspíše si vystačíte s jedním zavazadlem od každého druhu. Barvu vybírejte podle svých ostatních doplňků. Zejména pak podle pásku či bot, a to především v případě, jde-li o koženou brašnu nebo kufřík.

Jak správně zkombinovat a vybrat barvy najdete v našem článku Oblékněte se do správných barev!

Materiál jako symbol luxusu

U batohů a ledvinek je to trochu složitější. Většina z nich je ušitá z polyesteru. Jenže pozor! Ten nemusí být vždy kvalitní a vzhledově pěkný. A věřte mi, že lacině vyhlížející doplněk hravě zničí celkový dojem. U kufříků a brašen je to snazší. Je-li to možné, sáhněte po kůži. Je odolná, krásně vypadá a péče o ni je velmi snadná. Navíc, investice se vyplatí, neboť kožené výrobky při správném zacházení vydrží celé věky.Vždy v dobrém stavu

Ženám se radí, aby své kabelky udržovaly v perfektním stavu. Pánové, pro vaše zavazadla platí totéž! Ošoupaný, špinavý nebo sedřený kufřík nepůsobí dobře a kazí dobrý první dojem. Kůži pravidelně krémujte nebo olejujte. Mezi základní vybavení patří také měkký kartáč a hebký hadřík na vyleštění. Je-li vaše zavazadlo v takovém stavu, že už vás nereprezentuje, ale spíše je vám za něj stydno, doporučuji vám koupi nového.

Menší výjimka povolena

Malou výjimku tvoří cestovní kufry, které při odbavování na letištích dostávají pořádně zabrat. U nich je pravděpodobné, že první poškození získají již při prvním letu.

A co vy pánové? Jak to máte se svými zavazadly? Vystačíte si s batohem, nebo vše strkáte do kapes či jste zastánci elegantních kufříků?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články