fbpx

Jak úspěšně zatočit s kocovinou?

Nejedna letní párty s přáteli skončí kocovinou a vy se pak ráno probouzíte s žaludkem na vodě, hlavou jako střep a nepříjemnou bolestí celého těla. Naštěstí existuje pár zaručených tipů, které na kocovinu skvěle fungují. Nevyléčí vás sice do pár minut, ale pomohou vám přežít den a postarají se o to, abyste do těla dostali zpět všechny důležité látky a netrpěli jste dehydratací déle, než je nezbytně nutné.

Nejčastější projevy kocoviny

Kocovinou si prošel nejspíš úplně každý. Jakkoliv se v noci zdála konzumace velkého množství alkoholu jako skvělý nápad, ráno svého rozhodnutí řada lidí lituje a pociťuje následující příznaky:

 • bolest hlavy, kloubů i svalů
 • nevolnost
 • slabost
 • motání hlavy
 • nepříjemný pocit v ústech
 • zimnici
 • nervozitu
 • zvýšenou citlivost na hluk, světlo i pachy
 • zrychlený tep.

Doplňte tekutiny

Patříte k lidem, kteří se kocoviny zbavují požitím dalšího alkoholu a ráno pokračují v párty? Tímto přístupem své tělo ještě více unavíte a kocovina se s vámi potáhne několik dní. Mnohem efektivnější přístup spočívá v dostatečném pitném režimu. Na kávu ale rovnou zapomeňte a nahraďte ji vodou a bylinkovými čaji. Od věci není ani sklenka Vincentky, která vám pomůže do těla dostat potřebné minerály.

Zaměřte se na vitamíny

Kvůli alkoholu z vašeho těla odchází více tekutin a také elektrolytů. Proto se ráno po večírku zaměřte na dostatečný přísun vitamínů. Jakmile do sebe úspěšně nalijete první sklenku vody, vymačkejte si šťávu z citronu a celou ji vypijte, případně vsaďte na praktické šumivé tablety rozpustné ve vodě.

Jak na bolest hlavy a celého těla?

Pokud po bujaré oslavě nenásleduje den volna, ale musíte ráno vstát a vyrazit do práce, můžete bolest hlavy, kloubů a vlastně celého těla zmírnit s pomocí prášků na bolest. Jejich užívání ovšem není vhodné v případě, že pociťujete nevolnost a pálení žáhy. V takovém stavu by vám mohly naopak ještě přitížit.

Jak na pálení žáhy? Pomohou pilulky

Patříte k lidem, kteří během kocoviny prožívají nepříjemné pálení žáhy? Aby tento příznak co nejrychleji odezněl, pomohou vám speciální léky, které jsou k dostání v každé lékárně.

Procházka na čerstvém vzduchu

Jakmile do sebe doplníte tekutiny a vitamíny a minerály, nebraňte se krátké procházce. Je-li to nutné, nebojte se nasadit si sluneční brýle a projděte se po nejbližším okolí. Díky procházce se totiž rovněž zmírní nepříjemné projevy kocoviny, protože se vám rychleji okysličí krev.

Studená sprcha po ránu

Najdete-li v sobě po ránu dostatek odvahy, můžete si dopřát studenou sprchu. Ta vás totiž zaručeně probere a připraví vás na celý den. Sice to bude tak trochu léčba šokem, ale jakmile se k tomuto kroku odhodláte, uvidíte, že vám skutečně bude o něco lépe.

Silná polévka

Málokdo má chuť se s kocovinou postavit k sporáku a připravit si silný masový vývar či česnečku. Ale právě vývary a česneková polévka jsou při kocovině skvělými pomocníky, protože vašemu tělu dodají jak tekutiny, tak i chybějící látky.

Nejlepší lék na kocovinu? Předcházejte ji

Když vyrážíte s kamarády na pivo nebo na oslavu narozenin, určitě nepřemýšlíte nad tím, že vám bude ráno na umření a postihne vás silná kocovina. Rady, že nejlepším lékem na kocovinu je vyhýbání se alkoholu, rovnou vynecháme a doporučíme vám následující:

 • před akcí si dopřejte tučné jídlo
 • během popíjení konzumujte i nealko nápoje
 • jezte i během popíjení alkoholu
 • než po akci ulehnete do postele, vypijte vodu se solí.

Až se letní oslava s přáteli či zapíjení narozenin promění v nesnesitelnou ranní kocovinu, snažte se dodržovat pitný režim a doplnit do těla co nejdříve chybějící vitamíny a minerály. Ať už s pomocí šumivých tablet, Vincentky nebo třeba masového vývaru či česnekové polévky.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články