fbpx

Co takhle si dát výběrovou kávu?

Lidé se obvykle dělí na dva tábory. Jeden je příznivcem čaj a ten druhý zase miluje kávu. A někteří jedinci si nedokážou vybrat mezi těmito kofeinovými nápoji a raději pijí oba. Kam patříte vy?

Kávu vám dodá potřebnou energii

Káva je bezesporu společně s černým nebo zeleným čajem nejoblíbenějším nápojem, který se na světě pije. Její lahodná chuť přijde vhod ve chvílích odpočinku, dokáže nabudit a dodat energii. Nezřídka si ji lidé uvaří i několikrát za den. Někdo si bez pořádného hrnku černé kávy neumí představit ráno před odchodem do práce. V současné době je na výběr velké množství káv, které pocházejí z různých konců světa. Některé jsou z Afriky, jiné z Asie či Střední Ameriky – podle toho, kde se kávovníky pěstují. Mezi základní druhy pak patří káva Robusta a Arabica.

Jak kávu připravovat

Pro přípravu kávy se využívají různé způsoby. Můžeme si uvařit tureckou kávu, použít moka konvičku, překapávač, french press nebo kávovar. Výběrová káva z těch nejlepších zrn je přitom základem. Jedině tak bude výsledný nápoj na jedničku a vy si na něm opravdu pochutnáte. Dnes už není problém takové kávy koupit. V nabídce specializovaných kamenných prodejen i internetových obchodů je bohatý sortiment Robusty i Arabiky.

Kde byste měli kávu nejlépe skladovat?

Pojďme se podívat na tipy na skladování kávy. Úplně nejlepší je mít ji ve vzduchotěsné nádobě, kam je omezený přístup vzduchu. Tím si káva uchová svou chuť i aroma. Nejvhodnější teplota je pokojová, přičemž jí nesvědčí místu v blízkosti tepla. Ani lednička nebo mrazák nejsou vhodným místem, je tam totiž vlhko. A kávě nesvědčí ani světlo. Klidně tedy lze zvolit neprůhlednou dózu pro skladování kávy a tu dát do spíže nebo kuchyňské skříňky. Tím máte zaručené, že káva bude na tom nejlepším místě ve vaší domácnosti.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články