fbpx

Design interiéru v roce 2023: inovace, udržitelnost a pohodlí

Designový nábytek

Design interiéru se neustále vyvíjí a přizpůsobuje se novým trendům a potřebám. V roce 2023 sledujeme vzestup nových inovativních prvků, důraz na udržitelnost a důležitost vytváření prostoru, který podporuje pohodlí a blaho obyvatel. Jaké jsou některé hlavní trendy v designu interiéru pro tento rok?

Minimalistický a funkční design

V roce 2023 pokračuje trend minimalistického a funkčního designu. Lidé si stále více cení jednoduchosti a čistých linií v interiéru. Méně je více – toto heslo se stává stále více populárním. Minimalistický design se soustřeďuje na efektivitu a využití prostoru, a to zejména ve městských bytech a menších domácnostech. Do módy se také vrací netradiční materiály, jako je např. mosaz nebo ocel. Např. se používá dekorace z ocelových sošek nebo z mosazi např. mosazná lampa.

Přírodní a udržitelné materiály

S rostoucím povědomím o životním prostředí a udržitelnosti se v designu interiéru stále více uplatňují přírodní a ekologicky šetrné materiály. Dřevo, přírodní kameny, bambus, látka z organického bavlny a recyklované materiály získávají na popularitě. Tyto materiály přinášejí do interiéru přírodní vzhled a pocit spojení s přírodou.

Technologické inovace

S pokrokem technologií se do designu interiéru stále více dostávají chytré systémy a inovativní technologie. Chytré osvětlení, inteligentní domácnosti a propojení různých zařízení umožňují snadnější ovládání domácího prostředí. Například hlasový asistenti a zařízení propojená s internetem vám umožňují ovládat osvětlení, topení nebo spotřebiče v domácnosti prostřednictvím chytrého telefonu nebo hlasových příkazů.

Barevný mix

V roce 2023 se objevuje trend využívání bohatých a odvážných barevných schémat v interiéru. Barvy jako tmavě modrá, zelená a ořechově hnědá vytvářejí elegantní a příjemnou atmosféru.

Také jsou stále oblíbené metalické povrchy a odstíny, jako zlatá, měděná nebo stříbrná, zůstávají trendy v roce 2023. Tyto akcenty přidávají do interiéru luxusní a elegantní vzhled a mohou být použity ve formě svítidel, zrcadel, dekorativních prvků nebo nábytku.

Designový nábytek

Minimalismus zůstává v roce 2023 silným trendem i v oblasti nábytku. Jednoduché a čisté linie, absence zbytečných zdobení a funkčnost jsou klíčovými prvky minimalistického nábytku. Tento styl vytváří prostorný a vzdušný vzhled interiéru.

S důrazem na udržitelnost a přírodní prvky v interiéru, se očekává rostoucí popularita nábytku vyrobeného z přírodních materiálů. Dřevo, ratan, bambus se stávají oblíbenými volbami. Taktéž se preferují organické tvary nábytku, které evokují přírodní formy a plynule se zapojují do prostoru.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články