fbpx

I mužská pleť si žádá péči aneb Korejci jsou mistři v péči pokožku

Většina mužů je přesvědčena, že péče o pleť je záležitostí pouze žen. Ovšem to je velký omyl, protože každá pleť si zaslouží pořádnou dávku vitamínů a aktivních látek, které jí dodají pružnost, barvu a svěžest. Příklad můžete hledat například u Korejců, kteří na svou pokožku nedají dopustit.

Čisticí produkty na olejové bázi

Korejci už dávno ví, že olejové čisticí prostředky rozloží nečistoty mnohem více než přípravky na vodní bázi. Kromě toho pleť vyživí, hydratují  a hloubkově uvolní tak, že vynikne přirozená vůně pleti a její textura zklidní.

Dvoufázové čištění je pro pleť ideální

Dermatologové se shodují, že dvoufázové čištění je jak pro ženskou, tak pro mužskou pleť nutností. V této fázi je třeba zbavit se oleje, který na pleti zůstal po prvním čistícím kroku. V tomto případě jsou vhodné jemné čisticí prostředky na vodní bázi, jako je například čistící mléko.

Exfoliace pleti

Každá pleť se musí udržovat, takže důležitou fází je také její exfoliace neboli peeling. Na suchou pokožku s vousy jsou vhodné abrazivní peelingy. Pro všechny ostatní typy pleti by měl peeling obsahovat AHA (alfa hydroxykyselinu) – kyselina glykolová, mléčná nebo mandlová, abyste důkladněji odstranili odumřelé buňky na kůži.

Hydratace je klíčem zdravé pleti

Korejci si zakládají především na hydrataci pokožky. Snaží se hydratovat ty nejhlubší vrstvy pomocí tzv. esenčních vod, mlék či gelů, které jsou koncentrovanější s aktivními složkami, často formulované s vyšší dávkou kyseliny hyaluronové, glycerinu a dalších přírodních extraktů.

Zázračná séra udělají s pokožkou divy

Mezi nejdůležitější stavební kameny v péči o pleť patří séra. Obsahují nejvyšší koncentraci účinných látek, které jsou schopny řešit vše od hydratace až po stárnutí.

Oční krém

Oční krém by měl být součástí kosmetiky, protože se zaměřuje periorbitální oblast očí, které dodá proteiny zpevňující pokožku v podobě peptidů.

Emulze u nás nejsou až tak známé

Emulze až tak známé nejsou, ale Korejci moc dobře ví, proč je používat. Jsou to lehké zvlhčovače, jenž vyhovují zejména mužské pokožce. Jsou posledním krokem co se týče péče o pleť, kdy jí dodávají zvlhčující a aktivní látky a vitamíny. Na rozdíl od hydratačních přípravků se však dokážou dostat až do hlubších vrstev pokožky díky typicky menší molekulární struktuře.

Jak pečujete o svou pleť vy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články