fbpx

Důstojným pohřbem uctít památku zesnulého

Pohřeb

Ačkoli všichni víme, že smrt neodmyslitelně k životu patří, když postihne někoho z našich blízkých, snažíme s velkou bolestí všemožně vyrovnat. Odborníci doporučují chodit mezi lidi, věnovat se zálibám, práci, rodině. Další z věcí, kterou odborníci doporučují je oficiální rozloučení se zesnulým člověkem prostřednictvím pohřbu. Pohřební služba Praha pomáhá lidem v těžkých chvílích rozloučit se s jejich blízkými, kteří odešli. 

Pohřeb pomůže zesnulým „jít dál“

Prostřednictvím pohřbu může rodina, přátelé a kolegové přijmout jeho smrt a nechat své emoce vyplout, což pomáhá s jejich vyrovnáním. Oficiální přijetí jeho odchodu může pomoci smířit se s jeho smrtí. Pochopení toho, že už není mezi nimi je důležitým krokem k tomu, aby šel ve svém životě dál. Přijmout smrt a vyjádřit smutek ve společnosti ostatních truchlících může pomoci k vyrovnání se smrtí. 

Pohřeb je vyjádřením respektu a úcty k zemřelému

Když odejde velmi milovaný člověk, zůstane po něm mnoho bolesti a zármutku. Navzdory tomu si zaslouží na jeho poslední cestě vyjádření úcty a respektu. Pohřební služba Praha sice zajišťuje pohřby i bez obřadu na velmi profesionální úrovni, ovšem pohřeb s obřadem, kde je proneseno pár citlivých slov o zesnulém, je více vyhledávanou možností, právě z důvodu úcty. 

Pohřební služba Helfi od vás bude chtít nejen občanský průkaz zesnulého a ošacení, ale také informace o zesnulém, ze kterých připraví krátkou a taktní řeč. Společné vzpomínání je další způsob, jak se ztrátou vyrovnat. 

Pohřeb také umožňuje lidem řádně ukončit vztah se zemřelým a přejít dál. Pro mnoho lidí může být důležité vidět tělo zemřelého a rozloučit se s ním, aby mohli lépe pochopit, že už není mezi nimi. 

Pohřeb je důležitou událostí a pohřební služba Praha má vždy na paměti, že truchlící procházejí těžkým životním obdobím. 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články