fbpx

Inteligence aneb je stále na čem pracovat

Myslíte si, že inteligentní lidé svou inteligenci a chytrost získali jako dar od Boha? V žádném případě, tento výrok spíše slouží jako výmluva. Na inteligenci musí člověk pracovat, čím více zkušeností a dovedností, tím lépe. Inspirujte se návyky těch nejinteligentnějších.

Všímejte si lidí kolem sebe

Inteligentní lidé se poznají především podle toho, jak dokáží svou emoční inteligenci využít k tomu, aby pochopili, že každý člověk v jejich týmu má své potřeby a obavy, které se snaží co nejvíce eliminovat. Pomluvy tu vážně jdou stranou.

Na uznání druhých se často zapomíná

Být otevřený novým věcem, vědomostem, naslouchat ostatním, uznat, že nevíte všechno a že váš kolega o daném tématu ví víc, je něco, co dokáže v dnešní době velmi málo lidí. Inteligentní lidé rádi naslouchají a rádi se lecčemu přiučí.

Otázky jsou důležité

Pamatujte, že chytří a inteligentní lidé nikdy netvrdí, že mají na všechno odpověď. Spíše se zajímají, kladou otázky, hledají nové způsoby a hlavně příležitosti. Pozor je třeba si dávat u typu otázek, které vás navedou k novým odpovědím.

Správná zvědavost je povolena

Oba významní a světoznámí podnikatelé, Bill Gates a Elon Musk se shodli na tvrzení, že je velmi důležité být zvědavý, čímž se tak člověk zapojí do stále se měnícího se světa. Chytří lidé chtějí vždy vědět více, snaží se neustále učit nové věci, aby otevřeli svou mysl a podpořili kreativitu a nové nápady.

Žádný učený z nebe nespadl

Je dobré si uvědomit, v čem je člověk dobrý a v čem nikoliv. Berte v úvahu znalosti a dovednosti, které vám chybí, a o kterých nemáte ani páru. Zaměřte se na ně a snažte se v nich zlepšit. Cílem je, nemyslet si, že jste se naučili vše, co se naučit potřebujete.

Zdroj foto: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články